به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، یک روزنامه آمریکایی در یادداشتی به تحلیل دلایل اقدام امروز «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در بازنشر چند توئیت اسلام‌ستیزانه پرداخت و آن را نشان‌دهنده «عمق احساس ناامنی» بوسیله وی دانست. 

ترامپ امروز چند ویدئوی ضداسلامی منتشر شده در صفحه «جایدا فرانسن» نائب رئیس حزب دست راستی و افراطی «اول بریتانیا» ( Britain First) را در صفحه توئیترش بازنشر داد. وی بعد از آن هم طبق عادت مرسوم خود به رسانه‌ها تعرض کرد. 

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته توئیت‌های دیگری که ترامپ امروز منتشر کرده دلیل اقدام امروز او را روشن می‌کنند. به عنوان مثال، او ابتدا ویدئویی از خودش در برنامه Fox&Friends» منتشر کرد که در آن با ارائه آمار و ارقام تأییدنشده به بازار گرمی درباره آمارهای دولتش می‌پردازد. 

بعد از این توئیت، او سه توئیت فرانسن را منتشر کرده و دو پیام هم در تعرض به سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی‌ نیوز منتشر کرده است. 

وی بعد از آن در توئیتی نوشته است: «ظاهراً یک روز خوب دیگر برای بازار سهام است. اعتماد مشتری، به طرز بی‌سابقه‌ای بالا است. فکر می‌کنم بعضی‌ها من را (سیاست‌هایم را) دوست دارند.»

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : بنا بر دستور نخست‌وزیر عراق الحشد الشعبی از این پس حقوق برابر با ارتش عراق دریافت می‌کند

واشنگتن‌پست نوشته این توئیت ترامپ، کاملاً انگیزه‌های او را مشخص می‌کند: «این توئیت از چیزی نشأت می‌گیرد که تنها می‌توان نامش را احساس ناامنی گذاشت.»

واشنگتن‌پست در توضیح بیشتر نوشته ترامپ احساس می‌کند در شغلش به عنوان رئیس‌جمهور به اندازه کافی تأیید و تمجید دریافت نمی‌کند و به همین دلیل هم هست که زمان زیادی را صرف تماشای برنامه «Fox&Friends» می‌کند که دائماً مشغول پخش برنامه‌های تملق‌آمیز در پشتیبانی از ریاست‌جمهوری‌اش است. 

ترامپ اصرار دارد اثبات کند که وظایفش در جایگاه رئیس‌جمهوری آمریکا را به نحو احسن انجام می‌دهد و هر رسانه یا فردی که حرفی غیر از این بزند را هدف تعرض قرار می‌دهد. 

واشنگتن‌پست نوشته ترامپ برای اثبات این دیدگاه در مجاهدت است با دشمن‌تراشی و تعرض به رسانه‌ها اینطور نشان دهد که دیگران مقصر مشکلات هستند نه او.  

رسانه آمریکایی با لحنی کنایه‌آمیز می‌نویسد: «تفکر ترامپ در صبح چهارشنبه احتمالاً چیزی شبیه این بوده است. او  علی‌رغم تصویر منفی‌ای که از ریاست‌جمهوری‌ایش در رسانه‌ها ارائه شده دارد وظایفش را در جایگاه رئیس‌جمهور به نحو احسن انجام می‌دهد. محض رضای خدا، نگاهی به بازار سهام بکنید! در حالی که رسانه‌های جعلی مشغول انتقاد از او هستند. چرا آنها از مسلمان‌ها انتقاد نمی‌کنند که آدم‌های معلول را کتک می‌زنند و به مسیحیت فحاشی می‌کنند.»

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : اکثر اروپایی‌ها خواستار بهبود روابط اتحادیه اروپا و مسکو هستند

انتهای پیام/ M


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :