به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان  بر اهمیت پیگیری راهکار سیاسی به منظور تحقق صلح در سوریه تاکید کرد.

ماس که به بلژیک رفته است، گفت: «صلح در سوریه تنها به وسیله راهکار سیاسی محقق می‌شود به همین منظور ما باید فشار سیاسی را افزایش دهیم تا سرانجام روسیه دست از جلوگیری از اقدام شورای امنیت بردارد.»

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز پنج‌شنبه اعلام کرد که این کشور در هیچ‌گونه اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه مشارکت نخواهد کرد. وی با بیان این ادعا که «آشکار است» که دولت سوریه تمام ذخایر شیمیایی‌اش را نابود نکرده، تأکید کرد که پیش از هرگونه اقدام نظامی علیه دمشق باید تمام ابعاد به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

شنبه شب همانطور که وزارت دفاع روسیه از هفته‌ها پیش پیش‌بینی کرده بود، معارضین مستقر در شهر در آستانه آزادسازی «دوما» ناگهان اعلام کردند که یکی از محلات این شهر مورد تجاوز شیمیایی قرار گرفته است.

همانطور که انتظار می‌رفت، کشورهای غربی از جمله آمریکا، فرانسه و انگلستان پیش از هرگونه تحقیق درباره این حادثه دولت سوریه را به دست چسبیدن در این تجاوز متهم و تهدید کرده‌اند که ممکن است به زودی علیه دمشق دست به اقدام نظامی بزنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : وجود حیات بیگانه در فضا ؛ بررسی ۵ ادعای مهم درباره زیست فرازمینی

انتهای‌پیام


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :