به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، کارمندان شرکت «سعودی اوجیه» در برابر سفارت عربستان در بیروت تحصن کردند.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»، تحصن‌کنندگان، پلاکارت‌هایی در دست داشتند که از پادشاه عربستان «سلمان بن عبدالعزیز» می‌خواست همانطور که سه میلیارد دلار به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا داده، حقوق کارمندان این شرکت را نیز بپردازد.

کمیته کارکنان این شرکت نیز با صدور بیانیه‌ای از «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان و وزارت کار عربستان درخواست کرده مشکل این کارمندان را حل کند. اعضای کمیته مذکور چندین بار در همین راستا با کاردار عربستان در لبنان نیز دیدار کرده است.

رسانه‌های عربستانی کوشش کردند که اعلام کنند این تظاهرات‌ها در برابر منزل «سعد الحریری» در بیروت برگزار شده است.

 

سعودی اوجیه، شرکت خوشه‌ای عربستانی است، که در حوزه‌های ساخت‌وساز و توسعه املاک، مخابرات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۷۸ بواسطه رفیق حریری نخست‌وزیر اسبق لبنان تاسیس شد و هم‌اکنون بیشتر سهام آن متعلق به سعد الحریری فرزند او نخست‌وزیر فعلی لبنان است.

شرکت، از نیمه‌های ۲۰۱۵ تحت تاثیر کاهش قیمت‌های نفت قرار گرفت زیرا کاهش قیمت‌های نفت منجر به توقف ساخت و ساز در عربستان شد. طولی نکشید که این شرکت با بدهی‌های هنگفتی روبه‌رو شد و از پرداخت مطالبات حدود ۵۰ هزار کارمند خود از ۳۰ تابعیت بازماند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : لامپ MyLiFi نحوه اتصال به اینترنت را با استفاده از لای فای متحول می‌کند

این شرکت در کشورهای ترکیه، عربستان سعودی، لبنان، اردن، آفریقای جنوبی و بخش‌هایی از اروپا فعالیت دارد و دفتر مرکزی آن در شهر ریاض، پایتخت عربستان است.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :