به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، «حموده یوسف صباغ» رئیس مجلس سوریه و هیأت همراه بعدازظهر امروز (دوشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه و راهکارهای گسترش همکاری بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به دستاوردهای گسترده و پیروزی‌های میدانی سوریه که حاصل همراهی دولت و ملت این کشور در ایستادگی در برابر تروریست‌ها و حامیان آنهاست اظهار داشت: قصد محکم ملت سوریه آینده این کشور را که پیروزی در همه عرصه‌ها و بازگشت به روزهای پرشکوه است تعیین خواهد کرد.

*هیچیک از طرف‌ها نمی‌تواند به بهانه آتش بس، لزوم مبارزه با گروه‌های تروریستی را نادیده گرفته یا در مسیر اجرای آن مانع تراشی کند

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آینده مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در سوریه صرفا در عرصه رویارویی پرقدرت با گروه‌های تکفیری و اتکاء به قدرت مردمی مشخص خواهد شد و هیچیک از طرف‌ها نمی‌تواند به بهانه آتش بس، لزوم مبارزه با گروه‌های تروریستی را نادیده گرفته یا در مسیر اجرای آن مانع تراشی کند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : «راز سکوت» اصولگرایان

شمخانی با تاکید بر ضرورت پیگیری مسیر سیاسی و گفت‌وگوی با هدف تقویت حاکمیت دولت قانونی این کشور و افزایش اشراف بر تمام سرزمین سوریه افزود: هر اقدام سیاسی یا نظامی که با هدف قرار دادن بخشی از سرزمین سوریه در اختیار گروه‌های تروریستی و یا اشغال خاک سوریه از سوی نیروهای خارجی انجام شود، برخلاف منافع مردم و تهدیدی برای کشورهای منطقه بوده و محکوم به شکست است.

شمخانی عنوان کرد: قدرت، ابتکارعمل و تدبیر هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران در به شکست کشاندن راهبرد غربی – عبری – عربی برای بی ثبات سازی منطقه، موجب انفعال طرف مقابل و توسل به اقدامات غیرعقلایی و هیجانی علیه ایران شده است.

وی با اشاره به در هم تنیدگی مسائل جهان اسلام و ضرورت اتخاذ رویکرد همگرایی و همکاری کشورهای اسلامی در مقابل دشمنان مشترکی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی اظهار داشت: ضربه به منافع راهبردی کشورهای اسلامی مانند امنیت و پیشرفت اقتصادی، اولویت اول کشورهایی است که خط  ایجاد تفرقه، توسعه خصومت و ناامن سازی منطقه را پیگیری می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : قطعنامه مجمع عمومی پیروزی برای ملت فلسطین است

*از هیچ سودمند و مشورتی به سوریه دریغ نمی‌کنیم

شمخانی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش مناسبات بین دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه در بخش‌های تجاری و اقتصادی تصریح کرد: بازگشت امنیت به سوریه فرصتی مهم برای توسعه و خدمت رسانی به مردم رنج دیده است و جمهوری اسلامی ایران از ارائه هیچ سودمند و مشورتی در این خصوص دریغ نخواهد کرد.

*تاکتیک ترساندن جامعه بین‌المللی از تصمیمات یک دیوانه، تکراری و فاقد اثر بوده

علی شمخانی اظهارات ترامپ در مورد پایان برجام و یا ایجاد تغییر در مفاد آن را صرفا یک فضاسازی تبلیغاتی بدون پشتوانه در چارچوب راهبرد ایران هراسی و محروم سازی ایران از منافع اقتصادی برجام دانست و گفت: تاکتیک ترساندن جامعه بین‌المللی از تصمیمات یک دیوانه، تکراری و فاقد اثر بوده و هیأت حاکمه آمریکا به واسطه تصمیمات نابخردانه و اشتباهات مکرر در شرایط انزوای جهانی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: قدرت، ابتکارعمل و تدبیر هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران در به شکست کشاندن راهبرد غربی – عبری – عربی برای بی ثبات سازی منطقه، موجب انفعال طرف مقابل و توسل به اقدامات غیرعقلایی و هیجانی علیه ایران شده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مومبای هند

*حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه به باتلاقی مجدد برای ارتش تجاوز کننده این کشور تبدیل می‌شود

حموده یوسف صباغ رئیس مجلس سوریه مجلس نمایندگان سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از سودمند‌های انسان مساعد و مستشاری جمهوری اسلامی ایران به سوریه برای مقابله با تروریسم و دفاع از شهرها و روستاهای در معرض تهدید تاکید کرد: حضور غیرقانونی و متجاوزانه آمریکا در سوریه که آشکارا برای پشتیبانی از عناصر تروریستی صورت پذیرفته، برخلاف قصد دولت و ملت سوریه بوده و قطعا به باتلاقی مجدد برای ارتش تجاوز کننده این کشور تبدیل خواهد شد.

وی افزود: مردم سوریه طی سال‌های مبارزه با تروریسم تکفیری پشتیبانی کاملی از دولت و ارتش به عمل آورده‌اند و از گسترش مناسبات همه جانبه با متحدانی که در دوران سخت در کنارشان بوده‌اند استقبال می‌کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :