به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، حزب الله در واکنش به تاخت ۳ کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه بیانیه‌ای صادر کرد.

حزب‌الله در این بیانیه، تاخت مذکور را به شدت محکوم و آن را تخطی آشکار حاکمیت سوریه، کرامت ملت این کشور و سایر ملت‌های منطقه توصیف کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این اقدام، تکمیل تاخت صهیونیستی اخیر به سوریه و نیز تایید آشکار و مستقیم از گروهک‌های تروریستی و جنایتکار است که پشتیبانی‌های مالی، سیاسی و رسانه‌ای برای آنها فراهم می‌شود و هر زمانی در برابر قهرمانان ارتش سوریه در میدان شکست می‌خورند، (حامیان آنها) به یاریشان می‌شتابند.

حزب‌الله تصریح کرد: بهانه‌ها و توجیهاتی که تاخت‌کنندگان به آن استناد می‌کنند، بهانه‌هایی واهی است که با عقل و منطق سازگار نیست؛ اینها نمایشنامه‌های خنده‌دار و شکست‌خورده‌ای است که خودِ تاخت‌کنندگان دستور آماده کردن آن را داده‌اند و توهین به آنچه از سازمان ملل، شورای امنیت و جامعه بین‌الملل باقی مانده را نشان می‌دهد.

 در پایان بیانیه مذکور آمده : حزب‌الله ایستادگی کامل خود در کنار ملت قهرمان و دولت سوریه را اعلام می‌کند و مقابله سامانه پدافند هوایی سوریه با موشک‌های شلیک شده را می‌ستاید. ما تأکید می‌کنیم جنگی که آمریکا علیه ملت‌های منطقه و جنبش‌های مقاومت و آزاده آغاز کرده به اهداف خود نخواهد رسید بلکه باعث می‌شود امت با قدرت، ایمان و خواست بیشتر به سمت مقابله و پیروزی پیش برود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : همانند اتحادیه اروپا به توافق هسته‌ای ایران پایبند می‌مانیم/ افزایش بایکوت‌های ایران، بی‌قانونی سیاسی-حقوقی است

بامداد امروز (شنبه/۲۵ فروردین) آمریکا خبر از تاخت این کشور به سوریه و با همراهی انگلیس و فرانسه خبر داد و پس از آن مناطقی در سوریه هدف قرار گرفت. 

این اقدام در حالی صورت گرفت که در تاخت موشکی هفته گذشته رژیم صهیونیستی به پایگاه تی‌-۴ در شمال شرق دمشق، دست کم ۱۴ نظامی کشته شدند.

بیانیه جنبش امل

جنبش «امل» لبنان نیز با صدور بیانیه‌ای، تاخت سه‌جانبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریا را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است تاخت مذکور ممکن است درها را به روی تبدیل منطقه به میدان جنگ باز کند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :