به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، حماس امروز (دوشنبه) کنفرانسی خبری برای تشریح نتایج گفت‌وگوهای قاهره در غزه برگزار کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، خلیل الحیه از اعضای ارشد حماس در این کنفرانس گفت : از آنچه انجام دادیم پشیمان نیستیم و این مسیر (سعی برای آشتی) را ادامه خواهیم داد؛ حماس آنچه انجام داده را عقب‌نشینی نمی‌داند.

وی افزود طرف‌هایی هستند که می‌خواهند این مذاکرات برای آشتی را بر هم بزند و به شکست بکشانند اما حماس این را نمی‌خواهد و برای تحقق آشتی فلسطینی اصرار دارد.

الحیه ادامه داد مصر نیز در این خصوص جدیت دارد و به زودی گروهی مصری در همین چارچوب وارد غزه خواهد شد.

این عضو ارشد حماس تصریح کرد : همه کسانی که در نشست قاهره شرکت کردند به جز جنبش فتح، در خصوص پرونده آشتی بر اساس توافق ۲۰۱۱ صحبت کردند؛ برادران ما در جنبش فتح نظری دیگر دارند و می‌خواهد فقط درباره پرونده بر عهده برطرف امور غزه بوسیله دولت توافق ملی صحبت کنند و پرونده‌های دیگر را به تأخیر بیندازند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - فرجام بی‌حاصل برجام!

الحیه گفت : ما (به عنوان قدم اول) گذرگاه‌ها را همانطور که برادرانمان در جنبش فتح می‌خواستند تحویل دادیم اما فتح با تشکیل کمیته‌ای ملی برای پیگیری بر عهده برطرف امور غزه بوسیله دولت وفاق ملی بیزاری می‌کند ودراین خصوص بهانه می‌آورد.

وی در پایان گفت از مصر خواسته‌ایم به فتح بگوید دست از این اقدامات بردارد تا بر اساس جدول مورد توافق، امور پیش رود.

الحیه سلاح مقاومت را خط قرمز خواند و از همه خواست درباره آن صحبتی نکنند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :