به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، «انور عبدالهادی» رئیس بخش سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و سفیر این کشور در سوریه تأکید کرد که دمشق در کوشش است به حضور تروریستها در اردوگاه «الیرموک» پایان دهد.

عبدالهادی در گفت‌وگو با روزنامه الوطن سوریه تصریح کرد که به زودی به حضور ترویستها در اردوگاه الیرموک واقع در جنوب دمشق پایان داده خواهد شد.

وی اظهار داشت که نمی‌توان دقیقا تعیین کرد که کِی و چگونه حضور تروریستها در الیرموک پایان می‌یابد، ولی قدر مسلم اینکه، کوشش برای بیرون کردن تروریستها از این اردوگاه و منطقه «الجر الاسود» کما کان ادامه دارد و تروریستها دو گزینه بیشتر پیش روی خود ندارند: رسیدگی به وضعیت آنان یا خروج از این منطقه.

رئیس بخش سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که هدف اصلی از حضور تروریستها در این اردوگاه، اعمال فشار به دمشق و متهم کردن دولت سوریه به از بین بردن اردوگاههای فلسطینی و کشتار فلسطینی‌هاست، «ولی دولت سوریه آگاه بود و توانست این طرح افراد مسلح را نقش بر آب کند».

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - دلیل اخراج جیمز کومی از"اف بی آی" در لابه‌لای تمجیدها، تهدیدها و بی‌تفاوتی‌ها

عبدالهادی ادامه داد: «به دولت سوریه گفتیم که این اردوگاهها بخشی از اراضی سوریه و تحت حاکمیت سوریه است و در این زمینه به هر تصمیم سوری احترام می‌گذاریم… هر اردوگاهی [در سوریه] در واقع [متعلق به] خاک سوریه است و حکومت حق دارد کنترل کامل اراضی سوریه را به دست گیرد… کما اینکه حق دارد برای بیرون کوبیدن افراد مسلح از اردوگاهها، تصمیم مناسبی اتخاذ کند».

وی تروریستها را مسئول رخدادهای اردوگاههای فلسطینی در سوریه عنوان و تأکید کرد که دولت سوریه به نگه داشتن جان مردم فلسطین و اردوگاههای وابسته به آنان، اصرار دارد.

سفیر فلسطین در سوریه ضمن تبریک بازپس گیری غوطه شرقی، اظهار داشت که حکومت سوریه ثابت کرد گفت‌وگو، در اقدامات دمشق، یک اصل است و نشان داد بسیاری از کسانی که در غوطه سلاح به دست گرفتند، فریب خورده بودند.
عبدالهادی در پایان اظهار داشت که مناطق کاهش تنش در سوریه، موقتی است و در پایان باید به مصالحه رجوع کرد و سلاح را بر زمین گذاشت؛ زیرا راهکار بحران سوریه، سیاسی است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : رونالدو؛ می خواهم عصبانی باشم

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :