به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه امروز دوشنبه اعلام کرد که پاریس خواستار آغاز کار اتحادیه اروپا روی توافقی برای برقراری روابط نزدیکتر با فلسطین است.

بنا بر گزارش شبکه «ای بی سی نیوز»، وزیر خارجه فرانسه تأکید کرده که پس از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، اتحادیه اروپا باید روابط نزدیکتری با فلسطین برقرار کند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا قبلا توافقی را در خصوص روابط با فلسطینیان امضا کرده بود، اما لودریان اشاره کرد که فرانسه می‌خواهد مذاکراتی را در خصوص توافقی با تمرکز بر افزایش روابط تجاری، سیاسی و دیگر روابط با فلسطین آغاز کند.

لودریان در حاشیه گفت‌وگوها در بروکسل با وزرای خارجه اتحادیه اروپا و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: «در ارتباط با روابط میان اتحادیه اروپا و فلسطین، ما می‌خواهیم از یک توافق موقت به یک توافق مشارکت برسیم فورا وارد فرایند این مسیر شویم».

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : افزایش شمار تلفات سقوط هواپیمای الجزائر به ۲۵۷

دیپلمات‌های اتحادیه اروپا می‌گویند این اتحادیه در حال بررسی چندین راه برای پشتیبانی از راه‌حل دو دولتی در خصوص مسئله خاورمیانه با تمرکز بر مذاکره در خصوص وضعیت قدس است.

با این وجود، روز جمعه دیپلمات‌های اتحادیه اروپا اعلام کرده بودند که همگی اعضای این اتحادیه قصد ندارد از درخواست فرانسه در این رابطه پشتیبانی کنند.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,