به گزارش گروه بین الملل شمس آباد به نقل از المیادین، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن عدم پایبندی آمریکا به قوانین بین المللی و احترام نگذاشتن به حاکمیت کشورها، به ویژگی بارز آمریکا تبدیل شده است که ملت یمن نیز از آن رنج می‌‏برد.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد که حملات موشکی سه جانبه آمریکا و دو متحد دیگر آن (انگلیس و فرانسه)، تخلف آشکار قوانین بین المللی است.

محمد علی الحوثی، در توییتی که در این خصوص منتشر کرد، بهترین پاسخ به آمریکا را «بمباران عربستان به عنوان حامی مالی» و «بمباران اسرائیل به عنوان شریک» آمریکا دانست. 

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعاء نیز حملات موشکی سه کشور غربی به سوریه را به شدت محکوم کرد و آن را «غیر قانونی» خواند.

«حسین العزی» معاون وزیر خارجه سوریه دولت نجات ملی یمن در صنعاء، حملات سه جانبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را بشدت محکوم کرد.

معاون وزیر خارجه یمن می‌گوید که این حملات سه جانبه غیر قانونی و تخلف آشکار قوانین بین المللی است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ویدئوی «بی‌بی‌سی» از داخل هتل محل بازداشت شاهزادگان سعودی

سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه حملات ادعایی شیمیایی در دومای سوریه، بامداد امروز شنبه به چندین از پایگاه های سوریه در اطراف دمشق و حمص تجاوز کردند.

یک مقام ارشد وابسته به ائتلاف حامی دولت سوریه خبر داد که به دنبال اعلام خطر اولیه روسیه، دمشق چند روز قبل مراکزی که بامداد روز شنبه بوسیله آمریکا و متحدانش هدف قرار گرفت را خالی کرده بود.

تلویزیون رسمی سوریه همچنین اعلام کرد که این «تجاوز سه گانه [آمریکا، انگلیس و فرانسه] تخلف آشکار قانون بین‌الملل و نشان‌دهنده بی‌اعتنایی کشورهای غاصب به قانون بین‌الملل است. سوریه با همان عزمی که با تروریسم مقابله کرد با این تجاوز سه‌جانبه نیز مقابله خواهد کرد. آمریکا و محور حامی تروریسم که مدعی پشتیبانی قوانین بین‌الملل هستند، بار دیگر این قوانین را زیر پا گذاشتند.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :