به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، ائتلاف سعودی چهارشنبه شب در بیانیه‎ای اعلام کرد که ائتلاف سعودی تصمیم گرفته است بندر الحدیده و فرودگاه صنعاء را به منظور ورود محموله های امدادرسانی و شرکت های بشردوستانه، از فردا (پنجشنبه) بازگشایی کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی عربستان «واس»، در ادامه بیانیه آمده است که «بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه صورت می گیرد.»

این در حالی است که «خالد الشایف» مدیر فرودگاه بین المللی صنعاء به المیادین گفته که تاکنون هیچ ابلاغیه ای مبنی بر لغو محاصره فرودگاه صنعاء به دست ما نرسیده است.

وی افزود: خبر لغو محاصره فرودگاه صنعا اگر صحت داشته باشد، گامی مهمی به شمار می آید اما کافی نیست. لغو محاصره فرودگاه باید شامل این باشد که اجازه پروازهای داخلی برای حمل و نقل بیماران داده شود.

الشایف تاکید کرد که بازگشایی فرودگاه صنعا فقط به منظور انجام پروازهای امدادرسانی باعث می شود که جان ده ها هزار یمنی در معرض خطر قرار بگیرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : نخست‌وزیر انگلیس تاکید کرد که به توافق سازنده برگزیت دست یافته و از این مسیر کنار زده نمی‌شود

از سوی دیگر، مسئول خطوط کشتی رانی دریای سرخ اعلام کرد که ما منتظر آن هستیم که ائتلاف سعودی اجازه ورود ۳ کشتی امدادرسانی به بندر الحدیده را بدهند.

انتهای پیام/ح


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :