به گزارش خبرنگار شمس آباد در دوشنبه، در آکادمی علوم تاجیکستان همایش علمی و نمایشگاه تجهیزات کشاورزی و صنعتی چین برگزار شد.
«فرهاد رحیمی» رئیس آکادمی علوم تاجیکستان در این همایش، همکاری های میان موسسات علمی و پژوهشی این آکادمی با نهادهای مربوطه چین را در راستای تقویت روابط دو کشور ارزیابی کرد و خواستار تقویت تعاملات دوجانبه شد.

«یو بین» سفیر چین در دوشنبه نیز طی سخنانی روابط کشورش با تاجیکستان را یکی از اولویت های مهم سیاست خارجی «پکن» در رابطه با آسیای مرکزی عنوان کرد.

وی گفت: چین علاوه بر علاقه مندی توسعه روابط اقتصادی و تجاری با تاجیکستان تمایل به ارتباطات علمی و پژوهشی نیز با این کشور می‌باشد.

در این همایش همچنین چندین از رؤسا و نمایندگان موسسات علمی و پژوهشی وابسته به آکادمی علوم تاجیکستان و آکادمی علوم کشاوری استان «گانسوی» چین نیز از گسترش مراودات علمی و فناوری بین دو کشور پشتیبانی کردند.

در پایان این همایش میان آکادمی علوم تاجیکستان و آکادمی علوم کشاوری استان «گانسوی» چین و همچنین برخی از موسسات مربوطه مطالعاتی و آموزشی دو طرف اسناد همکاری به امضا رسید.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - آیا ترکیه کنار قطر خواهد ایستاد

سپس نمایشگاه تجهیزات کشاورزی و صنعتی چین افتتاح شد که از آن تعداد قابل توجهی از نمایندگان موسسات مربوطه تاجیک و همچنین واحدهای کشاورزی این کشور بازدید کردند.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :