به گزارش خبرنگار شمس آباد در دوشنبه، وزارت فرهنگ تاجیکستان در گزارشی از برگزاری جشنواره «سفر به دنیای کتاب» در سرتاسر این کشور خبر داد.

جشنواره مذکور که با ابتکار وزارت فرهنگ با همکاری وزارت آموزش و پرورش، کمیته رادیو و تلویزیون، اتحاد نویسندگان و مقامات محلی مناطق مختلف تاجیکستان صورت می‌گیرد از فردا، ۱۵ آوریل آغاز به کار و تا ۱۵ می سال جاری ادامه خواهد یافت.

مراسم افتتاحیه این جشنواره از فردا در کتابخانه کودکان «میرسعید میرشکر» شهر دوشنبه با حضور نمایندگان کتابخانه های تمام مناطق تاجیکستان برگزار می‌شود.

این جشنواره سنتی در سال جاری میلادی همزمان با جشن صد و چهلمین سالگرد «صدرالدین عینی» بنیانگذار ادبیات مدرن تاجیک، زادروز «عبید رجب» شاعر نامدار و روز جهانی خانواده صورت می‌گیرد.

در چارچوب این جشنواره برگزاری نمایشگاه ها، جلسات، شب ادبی، میزگرد و رقابت های مختلف از جمله «فعال ترین عاشق کتاب»، «بهترین کتابخانه»، «گردشگر جوان»، «سفر با کتاب»، «سفر به دنیای کتاب» و همچنین سمینارهای «خانواده عشاق کتاب»، «کلاس دوستداران کتاب»، «دست های طلایی» و غیره برگزار می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - ارتش نامرئی اسرائیل

در جریان این جشنواره شرکت کنندگان فعال، دوستداران کتاب، شعرا، نویسندگان، علما، اساتید، دانش آموزان، نمایندگان رسانه، سازمان ها و موسسات و مقامات جداگانه از سوی سازمان دهندگان و مقامات محلی شهر و نواحی تاجیکستان با جوایز نقدی، هدایا و همچنین دیپلم و گواهینامه های مختلف تقدیر می‌شوند.

انتهای پیام/.

 

 

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :