به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «ارنست مونیز»، وزیر انرژی سابق آمریکا که یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده این کشور برای حصول توافق هسته‌ای «برجام» بود، مطالبی در دفاع از این توافق در شناسه کاربری‌اش در توئیتر منتشر کرد. 

مونیز در واکنش به انتقادات برخی مخالفان برجام در آمریکا که معقتدند، تعهدات ایران در این توافق نباید تاریخ انقضا داشته باشد، نوشت: «مخالفان توافق [هسته‌ای] ایران، اهمیت تعهدات زوال‌ناپذیر ایران را کم جلوه داده می‌دهند یا نادیده می‌گیرند».

«مونیز»، منع دائمی برنامه تسلیحات اتمی، پایبندی دائمی به تدابیر راستی‌آزمایی اضافی در پروتکل الحاقی و الزام برای خارج کردن تمام سوخت مصرف‌شده رآکتور اراک را سه تعهد ایران برشمرد که با پایان [مدت] برجام منقضی نمی‌شود. 

وزیر انرژی دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: «کانون اصلی توافق هسته‌ای [با] ایران، بندهای بی‌سابقه درباره راستی‌آزمایی‌های بین‌المللی است».

مونیز، دانش‌آموخته رشته فیزیک، از ۲۱ می ۲۰۱۳ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ وزیر انرژی آمریکا در دولت «باراک اوباما» و عضو تیم‌مذاکره‌کننده این کشور در مذاکرات هسته‌ای میان گروه موسوم به ۱+۵ (پنج عضو دائم شورای امنیت +آلمان) و ایران بود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : بمباران فرودگاه «تفتناز» سوریه که ترکیه قصد استقرار در آن را داشت

انتهای پیام/ M.ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

این خبر را به اشتراک بگذارید :