به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه (دیروز) تصریح کرد که احتمالاً آمریکا نتواند به موقع تا ضرب‌الاجل تعیین شده کاخ سفید، نقص‌های برجام را اصلاح کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، چندی پیش زمانیکه تعلیق مانع‌های ایران را تمدید می‌کرد، تأکید کرد که این آخرین باری است که تعلیق مانع‌های ایران را تمدید می‌کند، مگر آنکه اتحادیه اروپا  در خصوص شرکت به محدود کردن برنامه موشکی ایران و بازرسی از تأسیسات نظامی ایران موافقت کند.

تیلرسون به خبرنگارانی که وی را در پرواز از لندن به پاریس همراهی می‌کردند، گفت: «آمریکا مهلت اندکی برای ارائه آن چیزی دارد که ترامپ به دنبال آن است اما ما نمی‌توانیم برای بقیه جدول زمانی تعیین کنیم».

وزیر خارجه آمریکا گفت که قصد دارد با مقامات آلمان، فرانسه و ایتالیا و اتحادیه اروپا به این مسئله رسیدگی کند. 

وزیر خارجه آمریکا اینگونه گفت: «بنابراین، این ادامه تبادل نظر درباره چگونگی پرداختن به نقص‌های توافق هسته‌ای، تعیین مکانیسمی که می‌توانیم به کار بگیریم، و همچنین درباره چگونگی همکاری بیشتر در خصوص مقابله با فعالیت‌های غیرمرتبط با برنامه هسته‌ای ایران است».

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : چین ادعای ترامپ در زمینه فروش نفت به کره شمالی را رد کرد

تیلرسون افزود: «فکر می‌کنم شاید کاری که ما می‌کنیم، تشکیل این گروهها تا ساختار بیشتری به همکاری خود بدهیم تا بفهمیم که با یکدیگر چه اقداماتی می‌توانیم انجام دهیم».

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :