به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در خصوص برگزاری اجلاس سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا و  اجلاس امنیتی مسکو با حضور وزیر دفاع ایران عنوان کرد: همکاری ایران، روسیه و ترکیه یکی از نمونه‌های همکاری‌های منطقه‌ای است که دستاوردهای قابل توجهی را در بر داشته و این تاییدی است بر اینکه همکاری‌های درون منطقه‌ای برای حل مشکلات از دستاوردهای بیشتری برخوردار هستند.

وی در صفحه تلگرامش همکاری این سه کشور را در کاهش تاثیر تروریسم و مقابله با گروه‌های تروریستی بسیار موثر خواند و افزود: اجلاس روسای جمهور سه کشور و حضور همزمان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در اجلاس امنیتی مسکو که با حضور وزرای دفاع تعداد زیادی از کشورها برگزار می‌شود، تاکید مجددی است بر اینکه مشکلات و بحران‌های منطقه تنها از مسیر رایزنی و گفت‌وگو و همکاری‌های منطقه‌ای قابل حل است.

سفیر ایران در روسیه یادآور شد: برگزاری همزمان اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا و اجلاس امنیتی مسکو می‌تواند نتایج موثری را در صلح و ثبات در منطقه داشته باشد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : افتخارات امروز ایران مرهون وجود رهبری فرزانه آن است/ چشم‌ امید کردها به تهران برای حل مشکلات با بغداد - شمس آباد

به گزارش پارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز (سه‌شنبه) برای شرکت در نشست سه جانبه با همتایان روس و ترکیه‌ای خود درباره روند آستانه و همچنین همراهی رئیس جمهور کشورمان در نشست سران سه کشور درباره سوریه به آنکارا رفت.

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (سه‌شنبه) به دعوت رسمی ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع جمهوری فدراسیون روسیه به مسکو سفر کرد.

حاتمی در این سفر در هفتمین نشست امنیتی و بین‌المللی مسکو که در تاریخ ۱۵ و ۱۶ فروردین ماه سال جاری (۱۸ و ۱۹ آوریل) برگزار می‌شود، شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

وزیر دفاع در این سفر با همتای روسی خود دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مذاکره خواهد کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :