به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد این جنبش با جنبش «امل» در تمامی حوزه‌های انتخاباتی ائتلاف خواهد کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، نعیم قاسم گفت: تمامی برآوردها نشان می‌دهد انتخابات پارلمانی در موعد مقرر برگزار خواهد شد و تمامی بحث‌ها درباره برگزاری یا عدم برگزاری آن چیزی جز کوشش برای تمرکز بر صحبت‌های بی فایده و وقت تلف کردن نیست. این اختلافات سیاسی که هر از چند گاهی دیده می‌شود، بر انتخابات پارلمانی تأثیر نمی‌گذارد.

معاون دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد: حزب الله در این مرحله تماس‌های گسترده‌ای با طرف‌های مختلف و دوستان داشته تا ائتلافات و لیست‌های انتخاباتی‌اش را مشخص کند اما آنچه تا کنون نهائی شده این است که با جنبش امل در تمامی حوزه‌ها بدون استثناء ائتلاف خواهد کرد؛ لیست‌های حزب‌الله و امل در تمامی حوزه‌ها مشترک خواهد بود.

انتخابات لبنان قرار است در ششم ماه می ۲۰۱۸ (۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) برگزار شود. قانون فعلی که بر اساس آن انتخابات آتی برگزار خواهد شد، شهریور گذشته در دولت لبنان به تصویب رسید و لبنان را به ۱۵ حوزه انتخابیه تقسیم کرده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : حشمت الله قنبری در گردهمایی زنان جمنا خطاب به روحانی:‌ دست شما خالیست و دست خالى با هوا و ادعا و فرافکنى پر نمى شود

در نظام انتخاباتی تناسبی، احزاب کوچک‌تر هم به کسب کرسی در پارلمان امیدوار می‌شوند. بر اساس این نظام انتخاباتی،کرسی‌های احزاب مختلف به تناسب تعداد رأیی که کسب می‌کنند، به آنان تعلق می‌گیرد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :