به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، در حالی که هفته گذشته جنجال‌های بسیاری درباره یکی از بندهای «قانون شنود اطلاعات خارجی» در آمریکا که به دستگاه‌های اطلاعاتی اجازه شنود حتی شهروندان آمریکایی را بدون نیاز به احکام قضایی می‌دهد، ایجاد شد، اما دونالد ترامپ آن را امضا و به قانون تبدل کرد.

تمدید ۶ ساله «قانون شنود اطلاعات خارجی»، هفته گذشته با ۲۵۶ رأی موافق و ۱۶۴ رأی مخالف در مجلس نمایندگان و با ۶۵ رأی موافق در برابر ۳۴ رأی مخالف در سنای آمریکا تصویب شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا هم روز جمعه این مصوبه را امضا کرد و با تبدیل آن به قانون، برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ارجاع داد.

او در توئیتر خود در این باره نوشت: «قانون ۷۰۲ را که مجوز دوباره‌ای برای اجتماع آوری اطلاعات خارجی را می‌دهد، امضا کردم».

ترامپ در حالی تمدید ۶ ساله برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا(NSA) را به قانون تبدیل کرد که یک بند در این قانون به نهادهای اطلاعاتی اجازه می‌دهد حتی علیه شهروندان آمریکایی هم بدون احکام قضائی اقدام به شنود ارتباطات مظنونان ادعایی اقدامات تروریستی بکنند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ایران در رسانه‌های جهان؛ آمریکا سپاه را تحت دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ بایکوت کرد/ استقبال بحرین، امارات و عربستان

این موضوع با بیزاری شدید تعداد معدودی از قبیل «رند پال» سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی و «برنی سندرز» سناتور ارشد و نام آشنای ایالت ورمونت قرار گرفت اما بیزاری آنها راه به جایی نبرد.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :