به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، روزنامه‌ فرامنطقه‌ای رای‌الیوم به سردبیری عبدالباری عطوان در خبری به سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به عراق اشاره کرد و نوشت وزیر دفاع ایران در بغداد راه‌های توسعه همکاری نظامی و امنیتی و همچنین تاخت موشکی اخیر غربی‌ها به سوریه را بررسی کرد.

اما عبدالباری عطوان که درباره مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به اظهارنظر می‌پردازد، در تحلیلی به تجاوز موشکی اخیر رژیم صهیونیستی به پایگاه تیفور سوریه اشاره کرد و نوشت سردار سلیمانی برای زدودن انتقام شهدای تاخت به پایگاه تیفور آماده می‌شود.

وی افزود اسرائیل از پهپادها و موشک‌های ایران وحشت دارد و نیروهای خود را در جبهه شمالی در سطح زمین و هوا تقویت می‌کند و سوریه در حال آماده باش است، آیا جنگ همانطور که فریدمن نویسنده آمریکایی پیش‌بینی کرده است،‌بسیار قریب‌الوقوع است؟

عطوان نوشت تنشی که بر صحنه سوریه در پی تجاوز سه‌گانه آمریکا، فرانسه و انگلیس در شنبه گذشته حاکم شده،‌همچنان در سطح شدید ادامه دارد با وجودی که این تجاوز بیش از یک ساعت طول نکشید و بیشتر اهدافش را هم محقق نکرد…

الوطن سعودی تریبون رسانه‌ای فرقه رجوی

اما روزنامه سعودی الوطن در یکی از خبرهای اصلی خود به تبلیغ گروهک تروریستی منافقین از طریق انتشار گفت‌وگویی با یکی از سرکرده‌های این فرقه پرداخته تا بر عمق همپیمانی آل سعود و این گروهک تروریستی ضد ملت ایران مهر تایید بزند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - پیامی که جانسون در دیدار با صالحی دریافت کرد

این روزنامه از قول یکی از اعضای فرقه رجوی که نام وی را حسین داعی الاسلام خوانده و به زعم خود به او لقب ادعایی عضو شورای ملی مقاومت داده، ادعاهای بی‌اساسی را علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده است.

رسانه سعودی در گفت‌وگویی که با این عضو گروهک تروریستی منافقین انجام داده است، مجاهدت کرد از این گروه ضد مردمی چهره‌ مثبت ترسیم کرده و به زعم خود آن را طرفدار و دلسوز مردم ایران معرفی کند در حالی که این فرقه تروریستی هزاران نفر از  قشرهای مختلف مردم ایران را به ویژه طی سال‌های اولیه انقلاب ترور کرده است و همچنان به جنایات خود از طریق همدستی و همپیمانی با رژیم‌های غربی و عربی و صهیونیستی ادامه می‌دهد. این در حالی است که اخیرا برخی منابع از دیدار محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با سرکرده فرقه رجوی در جریان سفر اخیرش به پاریس خبر داده بودند

تمام اتهامات و ادعاهایی که رژیم سعودی و رسانه‌های پرتعدادش علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده از زبان این عضو سرکرده گروهک تروریستی منافقین تکرار شده است.

ادعای واهی انتفاضه در ایران از دیگر موارد مطرح شده در این گفت‌‌وگوی رسانه رسمی سعودی با عضو فرقه رجوی است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - سپاه پرچمدار و پیشگام مبارزه با تروریسم

این روزنامه با ادعای اینکه همه مردم ایران خواهان سرنگونی نظام هستند، نوک حملات خود را متوجه ولایت فقیه کرد تا عمق دشمنی خود را با نظام جمهوری اسلامی ایران اثبات کند.

الوطن سعودی با نادیده زدودن جنایات هولناک فرقه رجوی در ترور هزاران شهروند ایرانی و همدستی‌اش با رژیم صدام معدوم در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله مدعی شد مقاومت مردمی است و این سازمان(منافقین خلق) تجارب زیادی در زمینه‌های سیاسی و اجتماعی دارد.

الوطن عمان در مطلبی به تماس تلفنی رئیسان جمهوری ایران و ترکیه اشاره و اعلام کرد رئیس‌جمهوری ترکیه و رئیس‌جمهوری ایران بر پایبندی خود به ادامه ائتلاف خود با روسیه درباره سوریه تاکید کردند.

 

رسانه‌های عمان همانند دولت این کشور مجاهدت کرده‌اند رویکرد مستقل خود را در مقابل رسانه‌های سعودی نگه داشتن کرده و مانند رسانه‌های رژیم بحرین و امارات هرگز از آنها دنباله‌روی کورکورانه نکنند.

روزنامه البیان امارات در مطلبی ادعاهای نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد علیه ایران و جنبش انصارالله را تکرار کرد و با دنباله‌روی از رسانه‌های سعودی یکی از مهمترین گروه‌های مردمی یمن یعنی انصارالله را در ادبیاتی توهین آمیز به زعم خود شبه‌نظامیان حوثی ایرانی توصیف کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سیستم هوشمند آبیاری و آبرسانی بومی تولید شد/کمبود آب حل می‌شود؟ - شمس آباد

 

الحیات سعودی در خبری نوشت سپاه پاسداران تاخت‌ای را که از طریق مرزهای پاکستان انجام شده بود، دفع و خنثی کرد. این روزنامه نوشت در شامگاه روز ارتش در ایران، سپاه پاسداران از دفع تاخت تروریست‌ها به برج مراقبت مرزی در منطقه میرجاوه در سیستان و بلوچستان خبر داد و دستگاه‌های امنیتی هم چند روز پیش مقادیر زیادی سلاح و مهمات از تروریست‌ها در منطقه ضبط کرده بودند.

روزنامه اماراتی الاتحاد هم با ادعای خسارت‌های سنگین جنبش انصارالله یمن که از آنها به زعم خود به عنوان کودتاچیان یاد کرده، مدعی شد دو پهپاد ایرانی در «میدی» یمن سرنگون شده است.

این روزنامه ادعا کرد شبه‌نظامیان حوثی مورد پشتیبانی ایران دو روز پیش یک پهپاد به مواضع ارتش ملی یمن(مزدوران عربستان) و ائتلاف در شهرستان میدی که اخیرا آزاد شد، اعزام کردند تا مقرهای نظامی و مواضع آنها را افشا کند، اما این مجاهدت آنها شکست خورد…

روزنامه لبنانی الاخبار در مطلبی با عنوان «تل آویو بدبین است: رویارویی با ایران حتمی است. این روزنامه افزود منابعی احتمال دادند که (سردار) سلیمانی برای انجام عملیات انتقامی برنامه ریزی می‌کند که از قلب یکی از پایگاه‌های ایرانی علیه اسرائیل انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :