به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که از روز یکشنبه (۱۹ فروردین ماه) در رأس یک هیأت سیاسی و اقتصادی به چهار کشور سنگال، برزیل، اروگوئه و نامیبیا سفر کرد، امروز (جمعه) به تهران بازگشت.

وی پس از بازگشت دقایقی قبل در صفحه توئیتر خود با انتشار عکسی از همراهانش در این سفر نوشت: « از سفر و ملاقات‌هایی مفید و پربار در سنگال، برزیل، اروگوئه و نامیبیا به همراه ده‌ها نفر از مدیران عامل شرکت‌های ایرانی بازگشتیم.»

رئیس دستگاه سیاستمداری جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه قراردادهای زیادی در طول این سفر امضا شد، اعلام کرد که «قراردادهای بیشتری نیز در پیش رو قرار دارد.»

ظریف در ادامه با اعلام آمادگی ایران برای تجارت با دوستانش در سراسر جهان می‌افزاید: « درهای ایران برای تجارت با دوستان فراوانش در سراسر جهان باز است.»

به گزارش پارس،محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر یکشنبه ۱۹ فروردین سالجاری (۱۳۹۷) در رأس یک هیأت سیاسی و اقتصادی به منظور سفر به چند کشور آفریقایی و آمریکای جنوبی تهران را ترک و راهی داکار پایتخت سنگال، اولین مقصد این سفر شد. (جزییات بیشتر)

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : رایزنی‌های جابری‌انصاری در ژنو

مدیران ده‌ها شرکت و کارآفرینان حوزه‌های تجاری اقتصادی، مالی، دانش بنیان …‌ از بخش‌های خصوصی و دولتی وزیر امور خارجه را در این سفر همراهی کردند.

وی پس از رایزنی با مقامات سنگال و شرکت در مجمع اقتصادی مشترک ایران و سنگال، راهی برازیلیا پایتخت برزیل شد و در مدت حضور یک روزه در این کشور با مقامات برزیلی ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه را بررسی کرد و در نشست تجاری مشترک دو کشور حضور یافت.

اروگوئه سومین مقصد این سفر بود و ظریف در مدت حضور در این کشور ضمن گفت‌وگو با مقامات اروگوئه در همایش تجاری مشترک دو کشور شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در پایان این سفر به نامیبیا رفت و ضمن دیدار با همتای خود در نشست مشترک تجاری ایران و نامیبیا شرکت کرد.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :