به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد،نتایج نظرسنجی اخیر خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نشان می‌دهد که اکثر بریتانیایی‌ها، آلمان‌ها، فرانسوی‌ها و لهستانی‌ها خواستار روابط بهتر بروکسل و مسکو هستند.

موسسه افکارسنجی فرانسه (ایفوپ) نظرسنجی را برای اسپوتنیک انجام داد تا رویکرد اروپاییان در قبال وخامت روابط میان اتحادیه اروپا و روسیه را بررسی کند.

روابط میان بروکسل و مسکو در سال ۲۰۱۴ در میان بحران اوکراین، رو به وخامت رفت و به دنبال آن یکسری مانع‌هایی علیه روسیه وضع شد.

مؤسسه ایفوپ با مجموع ۳ هزار و ۲۲۸ شهروند اروپا در بین بازه سنی ۱۸ سال و بزرگتر از آن در انگلیس، فرانسه، آلمان و لهستان مصاحبه‌ای را انجام داد و از آنها این سوال را پرسید: «در نتیجه مانع‌ها و مانع‌های متقابل، روابط سیاسی و اقتصادی روسیه و کشورهای اروپایی رو به وخامت رفته است، آیا شما خواستار بهبود این روابط در آینده نزدیک هستید؟».

نتایج این نظرسنجی نشان داد که اکثریت زیادی از پاسخ دهندگان از بهبود روابط میان بروکسل و مسکو پشتیبانی کردند به طوریکه ۸۷ درصد از آلمان‌ها، ۸۵ درصد از مردم لهستان، ۷۹ درصد از فرانسوی‌ها و ۶۸ درصد از بریتانیایی‌ها، خواستار بهبود روابط بروکسل و روسیه شدند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : جانشین علی عبدالله صالح انتخاب شد

روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا بعد از پیوستن شبه‌جزیره کریمه به روسیه بعد از برگزاری همه‌پرسی مارس ۲۰۱۴، رو به وخامت رفت.

کشورهای غربی از جمله اعضای اتحادیه اروپا، مشروعیت این همه‌پرسی را به رسمیت نمی‌شناسند و چندین دور مانع علیه روسیه وضع کردند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :