به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، حجت الاسلام «حسین علاء الدین» دبیر «جامعه واعظین جهادی» و دبیر «جمعیت همبستگی با ملت بحرین» در نخستین نشست خبری «کنگره بین‌المللی همبستگی با ملت بحرین» که در شمس آباد برگزار شد، به تبیین نحوه تاسیس و اهداف این کنگره پرداخت.

حجت الاسلام علاء الدین گفت: در شهر مقدس قم شماری از طلاب مبلغ جوان با روحیه انقلابی و جهادی چند سالی است که در مجموعه جامعه واعظین جهادی کار خود را آغاز کرده‌اند. با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره لزوم انقلابی ماندن حوزه علمیه، دو مولفه اصلی این مبلغان، جوان بودن و انقلابی بودن آنهاست. یکی از فعالیت‌هایی که این مجموعه در سالهای گذشته به آن می اندیشید و اکنون به حول و قوه الهی در حال اجراست، برگزاری کنگره‌ای درباره انقلاب شیعیان مظلوم و به شدت تحت فشار بحرین است که با مشارکت دوستان و عزیزان بحرینی اکنون در ایران، جمعیتی تحت عنوان همبستگی با ملت بحرین تشکیل شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - سه ادعای آمریکا علیه ایران که باید به چالش کشید

علاء الدین گفت: اولین اقدام این جمعیت برگزاری کنگره بین‌المللی همبستگی با بحرین است که نخستین نشست خبری آن را در خدمت شما اصحاب رسانه هستیم.

به گفته او این کنگره ۵ محور داد که عبارتند از:

۱- وضعیت حقوق بشر در بحرین

۲- نقش وحدت سنی و شیعه در آینده بحرین

۳- آزادی‌های اجتماعی و دینی مذهبی در بحرین

۴- آثار حضور و دخالت بیگانگان در بحرین

۵- نقش رهبری و فرهنگ ایثار و شهادت در انقلاب بحرین

حول این ۵ محور؛ کنگره در دو بخش علمی و هنری برگزار می‌شود.

بخش علمی شامل مقالات و پایان‌نامه در ۵ محور مذکور است و بخش هنری شامل، فیلم کوتاه، موشن‌گرافیک، پوستر و شعر مطابق با استاندارهای اعلامی کنگره است. کلیه آثار ارسالی به دبیرخانه با این استاندارها بررسی خواهند شد و جزئیات استانداردهای مذکور نیز در فراخوان کنگره منتشر خواهد شد.

علاء الدین گفت: این کنگره در بهمن‌‌ماه با حضور شخصیت‌های برجسته جهان و مرجعیت عالیقدر شیعه برگزار خواهد شد و برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده که این کنگره یک دبیرخانه دایمی داشته باشد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ترامپ و پروشنکو به دنبال اهداف داخلی

در آذرماه جاری، ان شاء الله از پوستر این کنگره رونمایی خواهد شد که اولین نشست تخصصی آن با موضوع نقش رهبری و فرهنگ ایثار و شهادت در انقلاب بحرین در دی‌ماه آینده در قم برگزار خواهد شد.

وی در پایان از پشتیبانی‌های «حسین امیرعبداللهیان» تقدیر و اعلام کرد که اساسا برگزاری این کنگره ابتکار ایشان بود که چهره‌ای دیپلماتیک و جهادی است. در منطقه افرادی هستند که در محور مقاومت در فضای دیپلماتیک در حال ایفای نقش هستند و به نظر من شاخص‌ترین فرد میان آنها، جناب آقای امیرعبداللهیان است.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :