به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، سفارت روسیه در انگلیس اعلام کرده که مقامات بریتانیا از تهدید ادعایی روسیه برای توجیه اقدامات خود در افزایش بودجه دفاعی این کشور استفاده می‌کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سفارت روسیه اعلام کرده که مقامات انگلیس سعی دارند تا با ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان خود با مطرح کردن ادعاهایی درباره تهدید روسیه، در حقیقت بودجه دفاعی خود را افزایش دهند.

بر اساس این گزارش، بیانیه سفارت روسیه در انگلیس پس از اظهارات سر «استوارت پیچ» رئیس ستاد دفاعی بریتانیا منتشر شد. وی روز جمعه گفته بود که تعرض احتمالی روسیه به کابل های اینترنتی زیردریایی انگلیس می‌تواند منجر به عواقبی فاجعه‌بار برای اقتصاد بریتانیا شود.

در پاسخ به این ادعا، سفارت روسیه اعلام کرد: «چنین اظهارات احساس‌گرایانه‌ای چیزی جز تأسف به دنبال ندارد، چرا که آنها در حال دامن زدن به شعله‌های احساساتی هستند که سخنرانی اخیر ترزا می نخست‌وزیر این کشور برانگیخته است… وی گفته بود که لندن سناریوهای گوناگون درگیری فرضی را بررسی می‌کند. دلایل این مسئله نیز کاملا روشن است. به نظر می‌رسد که ارتش بریتانیا آنقدر نیازمند پول شده که باید مردم این کشور را تا این اندازه بترسانند».

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آنکارا خواستار تعیین زمان دقیق لغو ویزای اروپا برای شهروندان ترکیه شد

سخنگوی سفارت روسیه در انگلیس تأکید کرد: «ما اتهامات بی‌اساس را نمی‌پذیریم و به هر حال این موارد باعث کاهش اعتماد به لندن می‌شود».

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :