به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، در پی شهادت ۱۶ تن و مجروحیت بیش از ۱۴۰۰ فلسطینی در راهپیمایی بازگشت در نوار غزه، دفتر سیاسی انصارالله یمن بیانیه‌ای صادر کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، انصارالله در این بیانیه ضمن اشاره به حضور هزاران نفری در تظاهرات مذکور و فداکاری‌های مردم فلسطین اعلام کرد: مشارکت فعال فلسطینی‌ها در راهپیمایی بازگشت، همه‌پرسی مردمی برای مسیر آزادسازی فلسطین با تمام انواع مقاومت بود و ملت فلسطین ثابت کرد که قویتر از تمام توطئه‌ها علیه آرمان مقدسش است.

انصارالله در ادامه تمامی ملت‌های آزاد را به یاری ملت فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی فراخواند و همدستی عربی و بین‌المللی با این رژیم را محکوم کرد.

راهپیمایی بازگشت دیروز (جمعه) به دعوت حماس در مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی برگزار شد و هزاران فلسطینی در آن شرکت کردند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی که هر ساله برگزار می‌شود، کوشش دارند بر قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند ۱۱ آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.   

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت/ اصغر زارعی ثمرات فرهنگ مقاومت در منطقه

راهپیمایی فلسطینیان در سالگرد روز زمین یادآور تصمیم رژیم صهیونیستی در زمینه مصادره ۲۱ هزار کیلومتر مربع از اراضی فلسطین در ۳۰ مارس سال ۱۹۷۶ است .

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :