به گزارش خبرنگار شمس آباد در دوشنبه، «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با صدور حکمی پسر خود «سردار بردی محمداف» را به سمت معاون وزیر امور خارجه این کشور تعیین کرد.

سردار بردی محمداف همچنین در انتخابات پارلمانی چند روز قبل ترکمنستان با دریافت ۹۱٫۴۲ درصد از کل آراء رای دهندگان به طور مجدد به عنوان نماینده مجلس این کشور انتخاب شد.

در این دوره از انتخابات ۲۸۴ نامزد برای ۱۲۵ کرسی در پارلمان رقابت کردند.

منطقه ای که بردی محمداف نامزدی خود را از آنجا معرفی کرد شامل  ۳۰ هزار ۳۱۶ رای دهنده بود که وی آراء ۲۵ هزار ۷۰۰ نفر به خود اختصاص و پیروزی بی قید و شرطی را به دست آورد.

به این ترتیب، سردار بردی محمداف با دریافت ۹۱٫۴۲ درصد از آراء رای دهندگان به طور مجدد وارد پارلمان ترکمنستان شد.

سردار ۳۶ ساله تنها وارث رئیس جمهور ترکمنستان می‌باشد، علاوه بر وی رئیس جمهور ترکمنستان دارای ۲ دختر دیگر است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بازداشت یکی از متهمان مرتبط با جریان انحرافی

چهره تنها پسر رئیس جمهور ترکمنستان در سال ۲۰۱۲ میلادی ضمن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری رسانه ای شد. آن زمان بردی محمداف همراه با پسر و نوه اش در یک حوزه انتخاباتی اماده شد.

در نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی سردار به عنوان نماینده مجلس ترکمنستان انتخاب شد. وی ریاست کمیته مسائل حقوقی پارلمان را بر عهده گرفت.

در اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی به مناسبت روز استقلال ترکمنستان مقامات انتظامی از جمله سردار بردی محمد اف از سوی رئیس جمهور این کشور با مدال «ملکقلی بردی محمداف» تقدیر شدند.

پسر بردی محمد اف در همان روز همچنین رتبه سرهنگ دوم را دریافت کرد.

پسر رئیس جمهور ترکمنستان تا زمان پا نهادن به میدان سیاسی در چندین از وزارت خانه و آژانسی ها در وظایف مختلف فعالیت می‌کرد.

وی متاهل و دارای ۴ فرزند می‌باشد.

انتهای پیام/.

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :