به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اقدامی بی‌سابقه «اریک بن حاییم» افسر سابق موساد (سازمان اطلاعات خارجی تل‌آویو) را به عنوان فرستاده ویژه خود برای جهان عرب تعیین کرد.

در ادامه این گزارش آمده است، اولین مأموریت این فرستاده در رابطه با بحران انسانی کنونی در نوار غزه خواهد بود و وی با کشورهای عربی و نیز غربی درباره اجتماع‌آوری پول برای طرح‌ها در نوار غزه بویژه طرح‌های مربوط به آب و برق صحبت خواهد کرد.

از سوی دیگر «یوآف مردخای» هماهنگ‌کننده امور مناطق اشغالی تماس‌هایی با کشورهای عربی از جمله مصر، اردن، قطر و نیز کشورهای غربی از جمله نروژ  و آمریکا و برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام داد تا شاید بتواند نظر آنها درباره پشتیبانی مالی از طرح‌های موجود در غزه را جلب کند و فرستاده لیبرمن می‌خواند ماموریت ناتمام مردخای را تمام کند.

در ادامه این گزارش آمده است مشخص نیست لیبرمن این اقدام خود را با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هماهنگ کرده است یا خبر.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - تنها پوسته‌ای از طرح تحول سلامت باقی مانده است

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی فرستاده ویژه برای ارتباط با کشورهای عربی تعیین می‌کند که مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی در ۳ جمعه اخیر شاهد تظاهرات گسترده ضد صهیونیستی است.

تا کنون در این تظاهرات‌ها بیش از ۳۰ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و هزاران نفر دیگر زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :