به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد، در پنج سال گذشته عربستان ۶۶ پاکستانی را به بهانه‌های مختلف اعدام کرده است که وزارت امور خارجه  پاکستان به درخواست مجلس سنا،گزارش مفصلی در این زمینه ارائه کرد.

بعد از اعتراض اعضای مجلس سنای پاکستان به اعدام پاکستانی‌ها در عربستان گزارش وزارت امور خارجه این کشور ارائه شد که طبق آن در ۵ سال گذشته ۶۶ پاکستانی در عربستان اعدام شدند.

طبق گزارش وزارت امور خارجه پاکستان علت اعدام این افراد جرائمی نظیر فروش مواد مخدر، تجاوز به عنف و… است.

در سال ۲۰۱۳، دادگاه سعودی برای ۱۰ پاکستانی حکم اعدام صادر کرد که بلافاصله اجرا شد.

در سال ۲۰۱۴ تعداد اتباع پاکستانی که در عربستان اعدام شده‌اند ۱۳نفر بود و در سال بعد به ۱۴ نفر افزایش پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۷ پاکستانی در عربستان اعدام شدند این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ نیز ۱۴ پاکستانی در این کشور محاکمه و به بهانه‌های مختلف اعدام شدند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر پاکستان در این زمینه اعلام کرد: مقامات سعودی بیش از دو هزار و هفتصد پاکستانی را زندانی کرده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : با حضور مقامات ۲ کشور خط آهن «آلماتی –آستانه- کازان» امروز رسماً افتتاح می‌شود

بر اساس این گزارش تعداد اعدام پاکستانی‌ها در عربستان بیش از هر کشور دیگری در جهان است.

طبق این گزارش بازداشت شدگان پاکستانی در عربستان شرایط دشواری دارند چرا که آن‌ها از جمله بزرگترین اقلیت های مقیم این کشور هستند.

اعدام اتباع پاکستانی در عربستان در حالی افزایش یافته که ریاض تعداد زیادی از کارگران پاکستانی را بدون پرداخت حقوق اخراج کرده است.

باتوجه به تداوم روند کسری بودجه عربستان که بیشتر به دلیل سیاست‌های دردسر ساز این کشور در پست آوردن بهای نفت در بازارهای جهانی ایجاد شده است، به نظر می‌رسد اوضاع اقتصادی عربستان از جمله دلایل اخراج کارگران خارجی از این کشور باشد.

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :