به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «شیروان زرار» سخنگوی رسمی کمیساریای عالی و مستقل انتخابات در منطقه کردستان، پنجشنبه (امروز) اعلام کرد که این کمیساریا تمایل دارد تا انتخابات عمومی در منطقه کردستان پیش از انتخابات پارلمانی عراق و در آوریل آینده برگزار شود. 

انتخابات پارلمانی عراق قرار است ۱۵ می آینده و در سال ۲۰۱۸ برگزار شود.

وی به پایگاه خبری «الغدپرس» اعلام کرد: در صورت پشتیبانی دولت و پارلمان منطقه کردستان و در اختیار قراردادن بودجه کافی برای هزینه‌های انتخابات، کمیساریای عالی آماده برگزاری انتخابات این منطقه در ماه آوریل آینده است. زیرا این کمیساری تمایل دارد که انتخابات منطقه کردستان پیش از انتخابات پارلمانی عراق باشد به ویژه که دوره قانونی شوراهای استانی در ۳۰ آوریل سال آینده به پایان می‌رسد.

زرار افزود: انتخابات پارلمان عراق برای منطقه کردستان بسیار مهم است اما انتخابات این منطقه مهمتر است. در صورتی که ابتدا انتخابات پارلمانی عراق برگزار شود، دیگر رغبت زیادی برای شهروندان منطقه کردستان برای پشتیبانی از نیروها و احزاب موردنظرشان وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : با ۵ ابزار کاربردی جهت تعمیر فایل های آسیب دیده در ویندوز آشنا شوید

وی درباره هزینه‌های انتخابات گفت: کمیساریا تاکنون بودجه مشخصی برای این مسئله مشخص نکرده است اما با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات، این بودجه نیز مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :