به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «ابراهیم الدرسی» عضو پارلمان لیبی در طبرق گفت که اعزام نیروهای ایتالیایی به خاک لیبی مواضع حقیقی جامعه جهانی یا دستکم کشورهای بزرگ را روشن می‌کند کشورهایی که اعزام این نیروها را مرسوم می‌دانند و معتقدند که اجازه آن از سوی دولت وفاق ملی لیبی صادر شده است، در حالیکه این دولت از رأی اعتماد پارلمان برخوردار نیست.

الدرسی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه افزود که موضع پارلمان و بسیاری از لیبیایی‌ها این است که اعزام نیروهای ایتالیایی به لیبی را به منزله تجاوز و دخالت آشکار در خاک لیبی می‌دانند و ما نیز این اقدام را محکوم کرده و آن را به منزله اشغال خاک لیبی بواسطه ایتالیا تلقی می‌کنیم.

پارلمان ایتالیا روز چهارشنبه طرح اعزام حدود ۴۷۰ نظامی به نیجر و افزایش نیروهای این کشور در لیبی به ۴۰۰ نیرو را تصویب کرد.

این عضو پارلمان لیبی همچنین با انتقاد از سخنان «غسان سلامه» فرستاده سازمان ملل به لیبی در شورای امنیت، اظهار داشت که در سخنان برخی واقعیت‌ها تحریف شده بود که مهم‌ترین آن توصیف متشنج بودن وضعیت شرق لیبی بود در حالیکه این منطقه بر خلاف غرب لیبی از امنیت و ثبات برخوردار است و شبه‌نظامیان در طرابلس همچنان به خرابکاری ادامه می‌دهند و آخرین مورد آن نیز اتفاقی بود که در فرودگاه بین‌المللی معیتیقه رخ داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ترامپ به دنبال متحدان جدید در آسیا

 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :