به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد، هیأت بلند پایه مقامات افغانستانی برای سفری سه روزه و مذاکرات دوجانبه که از امروز آغاز می‌شود، وارد اسلام‌آباد شد.

هدف از مذاکره بین افغانستان و پاکستان اعتماد سازی برای برقراری امنیت و توسعه روابط دوجانبه بیان شده است.

اعضای پارلمان و نمایندگان دولت افغانستان از اعضای هیأت سیاسی اعزام شده به پاکستان هستند.

مقامات افغانستانی قرار است در روزهای آینده با «خواجه محمد آصف» وزیر امور خارجه و «عبد القادر بلوچ» وزیر امور ایالتی و مرزی پاکستان دیدار کنند.

به گزارش روزنامه جنگ، مدیریت مرز مشترک،اعتماد سازی،تأمین امنیت،مبارزه با تروریسم و رسیدگی به امور مهاجرین افغانستانی محور مذاکره مقامات دو کشور خواهد بود.

سفر هیأت سیاسی افغانستان به پاکستان در حالی صورت می‌گیرد که ژنرال آصف غفورسخنگوی ارتش پاکستان گفت: متأسفانه ارتش افغانستان توان مبارزه با تروریسم را ندارد و هنوز هم بخش زیادی از این کشور در اختیار شبه‌نظامیان است.
غفور تأکید کرد: برای برقراری امنیت در مرز مشترک باید افغانستان نیز وارد عمل شود و پاکستان به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موثر باشد.
لازم به ذکر است که ارتش پاکستان چندی پیش اقدام به حصار کشی مرزهای خود با افغانستان کرد و به گفته ژنرال «قمر جاوید باجوه» فرمانده ارتش این کشور کار حصار کشی مرزهای مشترک تا پایان سال ۲۰۱۸  تکمیل می شود.
چندی پیش خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان گفت: آمریکا و ناتو در برقراری امنیت در افغانستان شکست خورده‌اند و تنها راه باقی مانده برای امنیت این کشور همکاری کابل با «اسلام آباد» است.
این در حالی است که شاهد خاقان عباسی نخست‌وزیر پاکستان با شرکت در اجلاس کمیته امنیت ملی این کشور ضمن محکومیت حملات تروریستی کابل، خواهان مشارکت افغانستان در ایجاد موانع مرزی شد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : انگلیس و اظهارنامه بالفور - شمس آباد

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :