به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، یک نشریه صهیونیستی از آزمایش موفقیت‌آمیز نمونه دریایی سامانه پدافند موشکی «گنبد آهنین» و عملیاتی شدن آن خبر داده است.

آنطور که سی‌بی‌ان نیوز خبر داده، در طی دوره ۱۸ ماهه آزمایش، سامانه بازطراحی‌شده گنبد آهنین، از روی عرشه ناوهای ارتش رژیم صهیونیستی، به سمت موشک‌های «تمیر» شلیک می‌کرده است.

در حال موجود سامانه‌های پدافند موشکی «فلاخن داود» و  «پیکان» در کنار نمونه زمین‌پایه «گنبد آهنین»، وظیفه دفاع از حریم هوایی فلسطین اشغالی را بر عهده دارند.

در متن خبر سی‌بی‌ان نیوز آمده که مهم‌ترین مأموریت سامانه پدافندی دریایی جدید، حفاظت از سکوهای حفاری فراساحل رژیم صهیونیستی است؛ سکوهایی که حزب‌الله در خصوص تعرض به آنها تهدید کرده است.

در دوره ۱۸ ماهه آزمایش این سامانه که عملیاتی مشترک بین نیروهای دریایی و هوایی ارتش اسرائیل بوده، آتش‌بار گنبد آهنین بر روی رزمناو «سار ۵» نصب شده بوده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اما پس از اتمام کار آزمایش، تصمیم گرفته که با توجه به مخاطرات موجود، به جای یک آتش‌بار، ۲ آتش‌بار گنبد آهنین را بر روی عرشه ناوهای جدید «سار ۶» نصب کند؛ ناوهایی که این روزها در آلمان در حال ساخت است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : پشتیبانی مردم سوریه از «نجباء» در مقابل لایحه مانع آمریکا

نمونه دریایی گنبد آهنین با استفاده از ترکیبی از داده‌های رادار مستقر بر روی عرشه ناو و رادارهای مستقر در خشکی، هدف خود را شناسایی می‌کند.

انتهای پیام/ع

این خبر را به اشتراک بگذارید :