به گزارش گروه بین‌‌الملل شمس آباد، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق، شنبه (امروز)، برای همکاری با مصر درباره انفجار تروریستی در مسجد «الروضه» در شهر «سیناء» در هنگام ادای نماز جمعه، که صدها شهروند بی‌گناه را به خاک و خون کشید، اعلام آمادگی کرد و در عین حال رژیم صهیونیستی را عامل اول و محرک اصلی چنین حملاتی دانست.

دفتر اطلاع‌رسانی جریان صدر عراق در پاسخ به خبرنگاران درباره انفجار تروریستی روز گذشته در مسجد الروضه مصر، به نقل از مقتدی صدر نوشت: پس از محکوم کردن این تجاوز تروریستی که به کشته شدن شهروندان و نمازگزاران در مسجد الروضه در سیناء منجر شد، همچنین پس از ابراز تسلیت برای کلیه این قربانیان، ما ملاحظاتی داریم. دولت مصر باید مقابل تروریسم و افراط‌گرایی شدید که همه ادیان را نشان گرفته، بایستد تا از ملت خود پشتیبانی کند و از آزادی اعتقادی و دینی حفاظت کند.

به نوشته پایگاه خبری عراقی «SNG»، وی افزود: نکته دیگر این است که هدف قرار دادن نمازگزاران به این شکل، بیانگر ریشه‌های طائفه‌گری و ترویج آن به طور آشکار است و حتی فراتر از این، با انفجار و بمب‌گذاری، افرادی با یک دین و عقیده یکدیگر را پاکسازی می‌کنند و این امر بیانگر تشدید و تقویت مجدد تروریسم است. 

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : شمس آباد - گلچینی از بیانات رهبر انقلاب به مناسبت روز جانباز

صدر تاکید کرد که دشمن مشترک به ویژه اسرائیل عامل اول و محرک اصلی چنین اقداماتی است. لذا دولت مصر باید نفوذ اسرائیل در مرزها و از طریق سفارتش در قاهره را محدود کند.

رهبر جریان صدر تاکید کرد: ما در عراق به طور کلی و در نجف اشرف به طور خاص، برای همکاری قلبی و عملی با مصر برای رفع رنج خانواده‌های قربانیان این تجاوز تروریستی آماده‌ایم و از الازهر می‌خواهیم که با قاطعیت مقابل این گروه‌های گمراه با هر گرایش و مذهبی و دینی بایستد.

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :