به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، وزارت خارجه استرالیا اعلام کرد پناه‌جویان رها شده در پاپو‌آ گینه‌نو می‌توانند در محل تازه‌ای سکنی داده شوند.

به نوشته جروزالم پست، وزارت خارجه استرالیا روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که پناه‌جویان آواره را در محل اسکان تازه‌ای مستقر می‌کنند.

طی سه هفته گذشته بعد از آنکه دولت پاپو‌آ گینه‌نو اعلام کرد کمپ‌های پناه‌جویان را تعطیل می‌کند، آب و برق این مراکز را قطع  و پناه‌جویان ساکن را به حال خود رها کرده است.

حدود ۴۰۰ نفر از پناه‌جویان از ترک کمپ‌ها خودداری کرده و از ترس امنیت خود به مراکز انتقال نرفتند. دولت نیوزلند از دولت استرالیا درخواست کرده بود راه‌حلی برای این آوارگان اندیشیده شود. 

جولی بیشاپ وزیر خارجه استرالیا گفت اگر افرادی که در جزایر دورافتاده مانوس در کمپ‌ها مستقر بودند، از مراکز انتقال به محل تازه‌ای منتقل و سکنی داده شوند، مشکل این افراد حل خواهد شد.

بیشتر این پناه‌جویان از کشورهای ایران، افغانستان، میانمار، پاکستان، سری‌لانکا و سوریه قصد پناهندگی در استرالیا را داشتند اما به دلیل عدم پذیرش دولت استرالیا در جزایر دورافتاده مانوس سکنی داده شده بودند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : گزینه نظامی برای مذاکره از موضع قدرت با کره شمالی است

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :