به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، وبگاه صهیونیستی «دبکا فایل» در تحلیلی به عدم موفقیت ارتش مصر در عملیات علیه تروریست‌های داعش اشاره کرد.

ارتش مصر روز شنبه بعد از  عملیات تروریستی داعش و قتل عام  ۳۰۵ نمازگزار در مسجدی در شمال سینا که بین آن‌ها ۳۰ نوجوان نیز وجود داشت، عملیاتی را علیه مراکز فرماندهی داعش در منطقه رفح و حملات هوایی را علیه خودروهای این تروریست‌ها انجام دادند.

ارتش مصر اعلام کرد که دستکم چهل تروریست در این حملات کشته شدند.

دبکا در این مورد نوشت: اما منابع نظامی دبکا عنوان می کنند که چه طور بعد از سه سال تجاوز به مواضع داعش در سینا ، مراکز فرماندهی تروریست‌ها همچنان در رفح و شمال سینا در غزه و نوار مرزی  فعالند؟

این پایگاه اسرائیلی نوشت: دلیلش این است که تاکنون مصر در یور‌ش‌ها و حملات هوایی خود مکان‌های خالی یا اردوگاه‌های قبیله‌ای غیرمرتبط با داعش را هدف می‌گرفته و حملات هوایی آن‌ها علیه مخفیگاه‌های داعش در کوه‌های سینای مرکزی با یورش‌های خطرناک عمیق به درون غارها، مکان پناه بردن تروریست‌ها همراه نبوده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - همنوایی با منافع آمریکا و نگه داشتن چاه‌های نفت

همچنینی، نیروهای مصر در حال خدمت در صحرای سینا شب هنگام را در سربازخانه‌های محصور شده می‌گذرانند، در حالی که در این ساعات نیروهای داعش برای بازپس گیری ایستگاه‌های بازرسی، کنترل بزرگراه‌ها و جاده‌های شبه جزیره وارد میدان می‌شوند.

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :