به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، ارتش سوریه که از ۱۹ روز پیش عملیات آزادسازی غوطه شرقی دمشق را کلید زد، همچنان به عملیات خود ادامه می‌دهد.

همزمان با عملیات ارتش سوریه در این منطقه، غیر نظامیان سوری نیز از گذرگاه «حموریه» در حال خروج هستند و وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که امروز حدود ۲۰ هزار نفر از این منطقه خارج خواهند شد.

روز گذشته نیز قریب به ۱۳ هزار نفر موفق شدند خود را از محاصره تروریستها رها کنند و از غوطه شرقی خارج شوند.

روند خروج افراد غیر نظامی از یک سو و عملیات مداوم ارتش سوریه از سوی دیگر، سرکرده های گروههای تروریستی را به واهمه انداخته است؛ به گونه‌ای که این سرکرده‌ها با انتشار پیامهای صوتی و تصویری از غیر نظامیان خواستند که در این منطقه باقی بمانند. هر چند که در این میان برخی از سرکرده های تروریستها مردم این منطقه را تهدید کردند که در صورت کوشش برای خروج، عاقبت ناگواری در انتظارشان خواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : درخواست فایز السراج از واشنگتن برای رفع مانع تسلیحاتی لیبی

وبگاه خبری «رأی الیوم» گزارش داد که در برخی از شهرکهای غوطه، مردم با برگزاری تظاهرات، خواستار ورود ارتش سوریه شدند و پرچمهای این کشور را برافراشتند.

ساکنان غوطه همچنین تروریستها را فاسد خواندند و اعلام کردند که این افراد به آنان اجازه نمی دهند که از غوطه خارج شوند.

همه این مسائل سبب شد که «أبو عصام البویضانی» در«خطبه های نماز جمعه»، ساکنان غوطه را از کسانی که وی آنان را منافق میخواند، بر حذر بدارد.

البویضانی مدعی شد که این روزها «مؤمن واقعی را از منافق نشان میدهد» و از ساکنان غوطه خواست که «به توانمندی جیش الاسلام در پشتیبانی از غوطه اطمینان داشته باشند».

وی با این ادعا که «فرشتگان به جیش الاسلام سودمند میکنند و در کنار آنان می جنگند» از معجزه هایی سخن گفت که در دوران درگیری با ارتش سوریه رخ داده است.

ادعاهای البویضانی شبیه ادعاهای «عبدالله المحیسنی» تروریست سعودی است که در نبرد حلب، یک سال و نیم پیش همین ادعاها را مطرح کرده بود، ولی در آن نبرد، ارتش سوریه پیروز شد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : برنامه غرب تحت فشار قرار دادن گروه‌های مقاومت است/ موفقیت‌های منطقه‌ای را زیر سؤال نبریم

«حمزه بیرقدار» سخنگوی جیش الاسلام در یک فایل صوتی نسبت به خروج افراد غیر نظامی اخطار داد که مدعی شد که ارتش سوریه افراد غیر نظامی را که از غوطه خارج میشوند، به سایر مناطق خواهد فرستاد.

«عبد الناصر شمیر» سرکرده «فیلق الرحمن» وابسته به قطر اما افراد غیر نظامی سوری را که قصد سازش با ارتش سوریه یا برگزاری تظاهرات علیه این گروه داشته باشند، تهدید کرد.

شمیر ادعا کرد: «به کسانی که قصد مصالحه در غوطه دارند، می گویم که بسیار در مقابل شما صبر کردم، ولی اکنون با هر کسی که بخواهد به سوی نظام [سوریه] دست دراز کند، کوتاهی نخواهم کرد و به آنان تعرض خواهم کرد».

ارتش سوریه در حال موجود موفق شده است غوطه شرقی را به سه بخش تقسیم و شهر دوما را که مرکز اصلی جیش الاسلام است، محاصره کند.

به گزارش رأی الیوم، تروریستهای محاصره شده در این منطقه به روی مداخله آمریکا یا ناتو حساب باز کرده اند تا از این طریق شاید عملیات ارتش سوریه متوقف شود، ولی مهمترین نگرانی آنان، اقدامات ساکنان غوطه علیه آنهاست.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - صالحی: دلمان نمی‌خواهد برجام به هم بخورد

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :