به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، شب گذشته دمشق به تجاوزات موشکی رژیم صهیونیستی پاسخ داد به‌طوری که چندین پایگاه این رژیم هدف قرار گرفت و شهرک‌نشینان صهیونیست شب خود را در پناهگاه‌ها و زیر صدای آژیرهای خطر گذراندند.

منابع رسانه‌ای گزارش دادند رژیم صهیونیستی ده‌ها موشک به مناطق مختلف سوریه شلیک کرد که پدافند هوایی این کشور شمار زیادی از آنها را ساقط کرد.

«افیخای ادرعی» سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شده است که ۲۰ فروند موشک به‌سمت مواضع نظامی در بلندی‌های جولان شلیک شده است. به‌گفته وی، ۴ مقر نظامی مهم ارتش اسرائیل در جولان، هدف این حملات قرار گرفته است.

این سخنگو در ادامه مدعی شده که سامانه پدافند هوایی اسرائیل برخی از موشک‌ها را رهگیری کرده است و این حملات موشکی تلفات جانی یا مادی ملموسی نداشته است.

هم‌زمان کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل از به‌صدا در آمدن آژیرهای خطر و شنیده شدن صدای انفجارهایی در بلندی‌های جولان خبر داد.

ارتش اسرائیل همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های این رژیم ده‌ها هدف نظامی در سوریه را بامداد امروز بمباران کردند.

به‌فاصله کوتاهی پس از این حملات موشکی به جولان اشغالی، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه با حملات موشکی اسرائیل، که مناطق مختلفی در این کشور را هدف قرار دادند، مقابله و ده‌ها فروند از این موشک‌ها را ساقط کرد.

یک منبع نظامی به سانا گفت: «پدافندهای هوایی ما ده‌ها موشک دشمن اسرائیل را منهدم کردند و از اصابت شمار زیادی از آنها به اهداف موردنظرشان مانع شدند. برخی از این موشک‌ها چندین از گردان‌های پدافند هوایی، رادارها و انبار مهمات را هدف قرار دهند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : صالحی: در صورت لغو برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنیم - شمس آباد

سانا همچنین گزارش داد، در نتیجه انهدام موشک‌های اسرائیلی بواسطه پدافند هوایی ارتش سوریه در حومه منطقه «الکسوه» در ریف دمشق، صدای انفجارهای مهیبی در این منطقه به گوش رسید.

گزارش‌ها حاکی‌ است که رژیم صهیونیستی همچنین شهر «البعث» در شمال استان «القنیطره» را موشک‌باران کرده است. به‌نوشته سانا، خمپاره‌هایی از مناطق تحت کنترل رژیم اشغالگر به‌سمت شهر البعث در شمال استان القنیطره شلیک شده است.

گزارش‌ها از حمص نیز حاکی‌ است که پدافند هوایی سوریه با موشک‌های اسرائیلی بر فراز حریم هوایی استان حمص مقابله کرده است.

شبکه خبری المیادین به‌نقل از منابع نظامی، مراکز اسرائیلی هدف قرارداده‌شده در جولان را به‌شرح زیر برشمرد:‌

مرکز نظامی اصلی اجتماع‌آوری اطلاعات فنی و الکترونیک.

مرکز اصلی یگان مرزبانی از یگان ۹۹۰۰

مرکز نظامی اصلی عملیات اختلال راداری

مرکز نظامی اصلی شنود شبکه‌های ارتباطاتی بی‌سیم و باسیم

ایستگاههای ارتباطات و ارسال اطلاعات

مقر یگان سلاح‌های دقیق دشمن در عملیات زمینی

فرودگاه بالگردهای نظامی

مقر فرماندهی نظامی منطقه‌ای تیپ ۸۱۰

مقر فرماندهی گردان‌های نظامی در حرمون

مقر زمستانی یگان موسوم به بنستیم.

زنگ خطر کمیته‌های مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی

کمیته‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: پاسخ موشکی سوریه به تجاوزات دشمن و هدف قرار دادن مواضع آنها را تبریک می‌گوییم، این یک گام مهم در بازداشتن دشمن و درهم شکستن غرور و زورگویی‌اش است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : روسیه آمادگی میانجیگری میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ را دارد

کمیته‌های مقاومت فلسطین تأکید کرده است ائتلاف عربی و اسلامی باید  تقویت شود و تمام  امکانات امت باید بسیج و تمام جبهه‌‌ها علیه دشمن صهیونیستی به‌کار گرفته شود.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم تأکید کرد: دستان صهیونیست‌ها که کوشش می‌کنند بر ما اعراب و مسلمانان مسلط شوند، باید قطع شود.

این جنبش خاطرنشان کرد آنچه در جبهه سوریه رخ داد، پاسخ طبیعی و قابل پیش‌بینی به تجاوزگری صهیونیستی به سوریه است.

آمریکا تشویق کننده اسرائیل به ادامه تروریسم سازمان یافته است

بر اساس گزارش المیادین،«طلال ابوظریفه» عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین با محکوم کردن تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه تاکید کرد واکنش سوریه دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی‌اش و حق طبیعی در مقابل سیاست قلدرمآبی و زورگویی اسرائیل و آمریکاست.

وی خاطر نشان کرد موضع وزارت خارجه آمریکا درباره حق اسرائیل برای دفاع از خویش خوانده ترغیب برای ادامه تجاوزات و تروریسم سازمان یافته‌ این رژیم علیه ملت فلسطین و کشورهای عربی و قرار دادن قانون جنگل به جای قانون بین المللی است.

این در حالی است که آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در موضعی که نشان‌دهنده وحشت رژیم از پاسخ قاطع سوریه و محور مقاومت به تجاوزگری این رژیم است، گفته است: اسرائیل خواهان تشدید اوضاع نیست و امیدواریم این وضعیت به پایان برسد.

گروه‌های فلسطینی: مقاومت می‌تواند عمق اسرائیل را هدف قرار دهد

معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین ضمن دعوت به تشکیل اتاق عملیات مشترک با مشارکت گروه‌های مقاومت فلسطین، تاکید کرد محور مقاومت امکاناتی در اختیار دارد که می‌تواند عمق “اسرائیل” را هدف قرار دهد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - خادمین حرمین با مردم یمن چه کردند؟

جنبش‌های مقاومت اسلامی حماس، جهاد اسلامی، جبهه آزادیبخش فلسطین و کمیته‌های مقاومت مردمی اعلام کردند، محور مقاومت یکپارچه در برابر تجاوز صهیونیستی می‌ایستد و دوران گسستن کردن هر یک از طرف‌های مقاومت از سوی رژیم اشغالگر به سر آمده است.

از سوی دیگر کمیته‌های مقاومت مردمی از یورش تلافی‌جویانه سوریه به مواضع رژیم اسرائیل استقبال کرده و آن را گامی مهم در بازدارندگی دشمن و شکست زورگویی آن دانستند.

منهدم شدن ۷۰ درصد موشک‌های شلیک شده از سوی رژیم صهیونیستی

المیادین به نقل از منابع میدانی سوریه گزارش  داد که سامانه دفاعی سوریه ۷۰ درصد موشک‌های شلیک شده از سوی رژیم صهیونیستی را منهدم کرده است.

پدافند هوایی سوریه همچنین سه فروند جنگنده ارتش رژیم صهیونیستی را که برای نفوذ به آسمان سوریه کوشش می‌کردند، هدف قرار داده است.

دستور رژیم صهیونیستی برای بایکوت اخبار مربوط به پاسخ موشکی سوریه به تجاوزاتش

رژیم صهیونیستی رسانه‌هایش را از پوشش هرگونه اخبار مربوط به هدف قرار بردن مواضع نظامی‌اش و پاسخ تلافی‌جویانه سوریه به تجاوزات مستمر رژیم منع کرده است.

سیستم سانسور نظامی رژیم‌صهیونیستی جلوی انتشار هر نوع اخبار و اطلاعات از تعداد موشک‌ها و راکت‌های سقوط‌کرده در مواضع نظامی اسرائیل را گرفته است. همچنین اعلام هرنوع خبری از حجم موشک‌ها و انواع آنها و مناطقی که هدف قرار گرفته‌اند، جزو موارد ممنوعه در رسانه‌های رژیم صهیونیستی به‌شمار می‌رود.

ادامه دارد… .

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :