به گزارش خبرنگار شمس آباد در بیشکک، نخستین نشست هماهنگی مقامات دولتی قرقیزستان به ریاست «سورنبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور جدید این کشور برگزار و برنامه کوتاه مدت وی اعلام شد.

در این نشست جین‌بیک‌اف برنامه کوتاه مدت، اهداف و روش‌های این نهاد دولتی قرقیزستان را معرفی کرده و بر اجرای هر چه سریع‌تر آن تأکید کرد.

رئیس جمهور جدید قرقیزستان به لزوم ایجاد برنامه برای ادامه سیاست «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قبلی این کشور در جهت توسعه و انجام دور دوم اصلاحات اساسی در بخش‌های مختلف اشاره کرد.

جین‌بیک‌اف تصریح کرد: پروژه استراتژیک توسعه پایدار کشور باید تا تاریخ ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۸ تکمیل شود و در فوریه سال آتی پروژه ملی توسعه پایدار برای سال‌های ۲۰۱۸- ۲۰۴۰ تصویب گردد.

علاوه بر این جین‌بیک‌اف دستور برگزاری نشست شورای امنیت جمهوری قرقیزستان برای تعیین جهات اصلی در زمینه مبارزه با فساد در را داد و گفت: در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی در بخش مبارزه با فساد انجام شده و در حال اماده همه شرایط برای حذف هر گونه فسادی وجود دارد و سعی‌ها در این جهت ادامه خواهد یافت.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - ماجرای قول پنهانی مصدق به جامعه بهائیان

جین‌بیک‌اف به عنوان اولین فعالیت خود به آتامبایف بالاترین نشان دولتی موسوم به «قهرمان جمهوری قرقیزستان» را به پاس قدردانی از نقش وی در تقویت استقلال، صلح و وحدت در این کشور اهدا کرد.

انتهای پیام/ح

این خبر را به اشتراک بگذارید :