به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس چهارشنبه‌شب پس از ورود به عربستان با مقامات این کشور از جمله سلمان بن عبدالعزیز، شاه سعودی و فرزندش محمد بن سلمان ولی عهد دیدار و درباره تحولات منطقه رایزنی کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی رادیو سوا، دفتر نخست وزیری انگلیس امروز در بیانیه ای اعلام کرد که شاه سعودی و ترزا می ابتدا نشست دوجانبه برگزار و در آن «درباره روابط دوجانبه بین دو کشور و راه های تقویت آن، بحث و تبادل نظر کردند.»

در ادامه بیانیه آمده است که محور گفت‎وگوها بین دو طرف درباره امنیت منطقه و پیشروی در نابودی داعش در عراق و فعالیت های ایران در منطقه بوده است.

دفتر نخست وزیری انگلیس افزود: «انگلیس و عربستان درباره رفتارهای ثبات زدای ایران در منطقه ابزاز نگرانی و بر سر مجاهدت بیشتر در سطح بین المللی برای مقابله با ایران توافق کردند.»

طرف سعودی و انگلیسی همچنین درباره اوضاع یمن بحث و تبادل نظر کردند. می تاکید کرد که برای جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در یمن باید اجازه ورود معاونت های انسان مهربان به یمن داده شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : سیا چگونه و چرا علیه ایران سندسازی می‌کند؟ - شمس آباد

رزا می در دیدار با مقامات سعودی از دولت عربستان خواست تا برای جلوگیری از «فاجعه انسانی» در یمن، محاصره خود علیه این کشور را کاهش دهد.

نخست وزیر انگلیس پس از دیدار به مقامات عراقی در بغداد، چهارشنبه شب عازم ریاض شد.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

این خبر را به اشتراک بگذارید :