به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، شورای امنیت سازمان ملل بامداد امروز (شنبه) به درخواست کویت جلسه‌ای فوری و پشت درهای بسته تشکیل داد تا اتفاقات دیروز در نوار غزه حین برگزاری راهپیمایی بازگشت را بررسی کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، شورای امنیت قصد داشت بیانیه‌ای در محکوم کردن سرکوب این راهپیمایی مسالمت‌آمیز بواسطه نظامیان رژیم صهیونیستی صادر کند اما اعتراض‌های مکرر آمریکا و درواقع دفاع این کشور از جنایات رژیم صهیونیستی مانع از صدور بیانیه مذکور شد و «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل فقط خواستار تحقیق فوری و شفاف و مستقل در حوادث دیروز غزه شد.

«منصور العتیبی» نماینده کویت در این جلسه اقدامات دیروز رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و خواستار اقدام فوری شورای امنیت در راستای توقف تجاوزهای صهیونیستی و پشتیبانی از شهروندان فلسطینی شد.

«ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان در شورای امنیت هم گفت: نیروهای اسرائیلی یک کشتار وحشتناک در حق فلسطینی‌ها مرتکب شده‌اند. وی در ادامه اسامی شهدای فلسطینی در اتفاقات دیروز را قرائت کرد. 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : آمادگی الحشد الشعبی و گارد مرزی عراق برای صیانت از مرز مشترک با سوریه

دیروز و همزمان با روز زمین (۳۰ مارس) فلسطینی‌های ساکن نوار غزه به دعوت حماس دست به برگزاری راهپیمایی بزرگ بازگشت در مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی زدند؛ با اینکه این راهپیمایی کاملا مسالمت‌آمیز بود صهیونیست‌ها در کنار بمب‌دودزا و اشک‌آور از گلوله نیز استفاده کردند که طی آن حدود ۱۶ فلسطینی شهید و بیش از ۱۴۰۰ تن زخمی شدند. 

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :