به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، واشنگتن قصد دارد در روزهای آینده به موجب مفاد قانونی که روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم می‌کند بایکوت‌های جدیدی علیه کسانی که «الیگارش‌های روسیه» خوانده شده‌اند، اعمال کند.  

خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر به نقل از مقام‌های مطلع این اقدام را ستیزه‌جویانه‌ترین اقدام تا کنون علیه نخبگان تجاری روسیه توصیف کرده است.

بایکوت‌های جدید افراد نزدیک به «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه را به بهانه دخالت ادعایی مسکو در انتخابات آمریکا هدف خواهند گرفت. مسکو ادعاهای آمریکا در این باره را رد کرده است.

انتظار می‌رود این تدابیر تنبیهی از روز پنجشنبه اعلام شوند. دولت آمریکا پیش از این در تاریخ ۱۵ مارس، ۱۹ فرد و شرکت را به اتهام حملات سایبری علیه آمریکا بایکوت کرد.

چهار منبع گفته‌اند مقام‌های نزدیک به کرملین و دولت روسیه ذیل قانون موسوم به «کاتسا» (قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق بایکوت‌ها) بایکوت می‌شوند. 

این قانون چند ماه پیش در کنگره آمریکا برای بایکوت ایران، روسیه و کره شمالی تصویب شد و پس از آن با امضای دونالد ترامپ به قانون تبدیل شد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : صدور حکم بازداشت برای ۱۳۵ نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با کودتا

وزارت خزانه‌داری آمریکا بهمن‌ماه سال گذشته به موجب این قانون فهرستی از تاجران ارشد و مقام‌های نزدیک به کرملین- که به تعبیر آمریکا «الیگارش‌های روسیه» خوانده می‌شوند- منتشر کرد. وزیر خزانه‌داری آمریکا چندی بعد گفت برخی از افرادی که در این فهرست قرار گرفته‌اند بایکوت خواهند شد.

انتهای پیام/ M


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :