به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، حزب سوسیال دموکرات آلمان آمادگی دارد به منظور همدستی به برون‌رفت کشور از بحران سیاسی موجود و دستیابی به نتیجه‌ای برای تشکیل دولت با دیگر احزاب وارد مذاکره شود.

بنابر گزارش فایننشال‌تایمز، «هوبرتوس هایل» از سیاستمداران ارشد حزب سوسیال‌دموکرات امروز (جمعه) در این مورد گفت: «حزب سوسیال‌دموکرات‌ کاملا متقاعد شده است که باید مذاکره صورت بگیرد و مسیر این گفت‌وگوها مسدود نشده است.»

این تصمیم در پی ۸ ساعت جلسه میان سران حزب سوسیال دموکرات در برلین گرفته شده و نقطه عطفی در وضعیت بحرانی سیاسی کنونی آلمان تلقی می‌شود. البته این حزب هنوز روشن نکرده است که چه تمهیداتی را برای ورود به مذاکرات با احزاب دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی در نظر گرفته است و توضیحی نداده که آیا از تشکیل دولت اقلیت به رهبری صدراعظم پشتیبانی می‌کند  یا خیر.

پیش از این «مارتین شولتس»رئیس حزب سوسیال‌دموکرات پشت درهای بسته با «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور این کشور نشستی داشت. اشتاین‌مایر نقش مهمی در متقاعد کردن سوسیال‌دموکرات‌ها برای مذاکره ایفا کرده است. وی همواره با برگزاری انتخابات مجدد بیزاری کرده بود و از احزاب ضروری بود که ضمن نشان‌ دادن انعطاف پای میز مذاکره اکنون شوند.

پیشنهاد ویژه :   حوادث : مادر افسر پلیس قاتل پسرش را بخشید

سوسیال‌دموکرات‌ها که در انتخابات ۲۴ سپتامبر (۲ مهرماه) آرای قابل توجهی به دست آورده بودند،  پیشتر تاکید کرده بودند که تمایل ندارند در دولت حضور داشته باشند و قصد دارند به عنوان حزب مخالف دولت فعالیت کنند.

انتهای‌پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :