به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، «بثینه شعبان» مشاور بشار اسد رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که تمایل معارضان سوری یا حتی توانایی آنان برای ورود به عملیات سیاسی واقعی برای حل بحران این کشور تا کنون مشخص نیست.

شعبان در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک تصریح کرد که معارضان باید سلاح خود را در برهه کنونی بر زمین بگذارند.

وی با اشاره به برگزاری قریب الوقوع کنفرانس موسوم به «گفتگوی ملی سوریه» در شهر سوچی روسیه اظهار داشت: «موفق بودن کنفرانس آتی مبتنی بر این است که گروههای معارض مخالف به این درک برسند که زمان توقف خشونت فرا رسیده است».

مشاور اسد خاطر نشان کرد که اکنون معارضان باید وارد گفتگوی ملی شوند که به حل و فصل فراگیر همه مسائل مربوط به بحران کنونی شود.

شعبان در واکنش به این کنفرانس ملی، اظهار داشت که سوریه از آغاز بحران شیوه عملیاتی سازنده را در پیش گرفته که به مشارکت، گفتگوی سیاسی و سرنوشت مشترک همه اقشار ملت سوریه ایمان داشت.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : نیروهای امنیتی بحرین باز هم از اقامه نماز جمعه در «الدراز» ممانعت کردند

وی در پایان تأکید کرد که مسئولان دولت سوریه «آماده گفتگو با همه کسانی است که به حل سیاسی بحران ایمان دارند. مسئولیت بر عهده طرف مقابل است».

رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه روز گذشته به همراه وزرای خارجه و رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح ۳ کشور به منظور بررسی اوضاع سوریه و ایجاد راهکاری برای پایان دادن به بحران این کشور در سوچی روسیه گرد هم اجتماع شدند

در پایان این نشست، بیانیه ای منتشر شد که دولت سوریه از آن استقبال کرد.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :