به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، ناوگان پدافند هوایی، دریای سیاه روسیه روز سه‌شنبه (امروز) به حال آماده‌باش درآمد. 

به نوشته یورو نیوز عربی، پدافند هوایی روسیه در دریای سیاه به حال آماده باش درآمده است. 

ناوگان پدافندی روسیه در دریای سیاه متعلق به نیروی دریایی روسیه و مستقر در دریای سیاه، دریای آزوف و دریای مدیترانه است.

در حال اکنون، یکی از ناوشکن‌های موشکی آمریکا در شرق دریای مدیترانه مستقر است و از آنجا می‌تواند در تعرض‌ به سوریه شرکت کند. دومین ناوشکن آمریکایی با نام USS Porter احتمالا طی چند روز آینده به دریای مدیترانه وارد می‌شود. 

طی روزهای اخیر بعد از تعرض شیمیایی به شهر دوما در سوریه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی روسیه را به پشتیبانی از بشار اسد رئیس جمهور سوریه متهم کرد و گفت از چند گزینه نظامی برای پاسخ دادن به تعرض شیمیایی در روسیه برخوردار است.

همچنین در نشست روز دوشنبه (دیروز) شورای امنیت سازمان ملل،‌ بین نمایندگان آمریکا و روسیه درباره موضوع تعرض شیمیایی به شهر دوما در سوریه مشاجره درگرفت و نیکی هیلی نماینده آمریکا با ادعای اینکه دست روسیه به خون کودکان سوری آلوده است، گفت نباید نقش روسیه و ایران را در سوریه نادیده گرفته شود و افزود، آمریکا قطعا به این تعرض پاسخ خواهد داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تولید محصولات نظامی در کمترین زمان و بهترین کیفیت در دستورکار/ پشتیبانی از نیروهای مسلح با قدرت ادامه خواهد داشت

در مقابل واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در نشست شورای امنیت، با رد تعرض شیمیایی دولت سوریه به شهر دوما گفت:‌ مسکو به واشنگتن زنگ خطر داده است در صورت تعرض به دولت سوریه با پیامدهای سنگین روبرو خواهد شد.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :