به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان از پیگیری راهکاری قدرتمند به منظور دستیابی به راهکاری سیاسی در زمینه بحران سوریه پشتیبانی کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، ماس روز شنبه در این مورد گفت: «تنها راهکار سیاسی است که می‌تواند به صلح پایدار در سوریه منجر شود.» وی گفت که دولت آلمان قصد دارد تا در راهکار سیاسی مشارکت داشته باشد تا از همه ابزارهای دیپلماتیک استفاده کند و مذاکرات را به نتیجه برساند. به همین دلیل برلین از راه‌های ارتباطی با روسیه هم استفاده می‌کند تا به این وسیله اقدامی سازنده را پیگیری کند.

بر این اساس آلمان می خواهد با همکاری فرانسه در زمینه دستیابی به راهکاری جهانی با استفاده از کشورهای با نفوذ در جهت تحقق راهکار سیاسی اقدام کند. وزیر خارجه آلمان در این مورد گفت که در مرحله نخست باید تسلیحات در سوریه از بین بروند و مدد‌های بشردوستانه در اختیار مردم این کشور قرار بگیرد.علاوه بر این تشکیل دولت انتقالی، اصلاحات در قانون اساسی و برگزاری انتخابات ضروری است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : سفارت ایران در لندن در نامه‌ای به نهاد عالی نظارت بر رسانه‌های انگلستان اعلام کرد درخواست توقف خبرسازی ناسالم برخی شبکه‌های پارسی زبان مستقر در انگلستان

وزیر خارجه آلمان در عین حال از اقدام نظامی آمریکا، سوریه و فرانسه به سوریه دفاع کرد و این اقدام را اینطور توجیه کرد که روسیه چند ماه است که جلوی اقدامات شورای امنیت سازمان ملل متحد در زمینه تسلیحات شیمیایی سوریه را گرفته است و به همین دلیل این نهاد قادر نیست که وظایف خود را انجام دهد.

انتهای‌پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :