به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، کرملین روز چهارشنبه (امروز)، جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی را یک اقدام تحریک‌آمیز خواند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در یک کنفرانس خبری گفت که جدیدترین آزمایش موشک بالستیک بین‌قاره‌ای کره شمالی موجب تشدید تنش‌های بیشتر در منطقه می‌شود و تمامی طرفین درگیر را از رسیدن به نقطه‌ آغاز رفع بحران شبه‌جزیره کره دور می‌کند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، سخنگوی کرملین جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی را بعنوان یک اقدام تحریک‌آمیز محکوم کرد و گفت که مسکو امیدوار است که تمامی طرفین درگیر، بتوانند آرامش خود را نگه داشتن کنند و این مسئله برای دوری از وقوع بدترین سناریو در شبه‌جزیره کره، ضروری است.

کره شمالی اواخر سه شنبه شب یک موشک بالستیک جدید را مورد آزمایش قرار داد. این موشک پس از طی مسافتی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر و ارتفاع ۴۵۰۰ کیلومتر در منطقه اقتصادی دریای ژاپن فرود آمده است.

به دنبال این آزمایش موشکی،  سازمان ملل متحد اعلام کرد که شورای امنیت روز چهارشنبه درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی جلسه اضطراری تشکیل خواهد داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جبهه متحد مقاومت، تراژدی رژیم صهیونیستی و مزدوران آن - شمس آباد

کره شمالی از طریق شبکه تلویزیونی رسمی این کشور اعلام کرد موشک بالستیک جدیدی که آزمایش کرده ارتفاعی معادل ۴ هزار و ۴۷۵ کیلومتر داشت و طی ۵۳ دقیقه، ۹۵۰ کیلومتر پرواز کرد. 

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو آزمایش موشکی جدید پیونگ یانگ را محکوم کرده و گفته این اقدامات تلاشهای دیپلماتیک برای حل بحران شبه جزیره را به مخاطره می اندازد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به شلیک موشک قاره پیمای کره شمالی تاکید کرد که ما این شرایط را مدیریت خواهیم کرد و مراقب پیونگ یانگ هستیم. 

تحلیلگران معتقدند که این موشک احتمالا حدود ۱۳ هزار کیلومتر برد داشته باشد و میتواند تمام خاک ایالات متحده را هدف بگیرد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :