به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد، آمریکا با مطرح کردن درخواست دستگیری مجدد حافظ سعید رهبر گروه جماعت الدعوه و لشکر طیبه پاکستان زنگ خطر داد آزادی وی تأثیر منفی روی روابط اسلام‌- واشنگتن دارد.

مقامات آمریکایی زنگ خطر دادند آزادی تروریست بزرگی مانند حافظ سعید به آبروی پاکستان در سطح بین المللی آسیب می‌رساند.

کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای حافظ سعید را یک «تروریست بدنام» خواند که در قتل صدها نفر از جمله چندین از شهروندان آمریکا نقش داشته است.

به گزارش داون، کاخ سفید رفع حصر خانگی از حافظ سعید را قویا محکوم و دولت پاکستان را به ناکامی در تحت پیگرد قانونی قرار دادن سعید متهم کرد.

آمریکا و هند این تبعه پاکستانی را به دست بردن در حملات مرگبار بمبئی درسال ۲۰۰۸ میلادی متهم کرده‌اند. آمریکا برای اطلاعاتی که به دستگیری حافظ سعید منجر شود، ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

حافظ سعید که نامش در فهرست تروریستی سازمان ملل متحد هم هست، تمام اتهامات علیه خودش را رد می‌کند. او تاکید دارد که جماعه الدعوه یک سازمان خیریه است و در اعمال خشونت‌آمیز بوسیله گروه‌هایی مانند لشکر طیبه نقشی ایفا نکرده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : ادعای صهیونیست‌ها در زدن پهپاد ایرانی نا درست است

بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ ، دولت پاکستان در ماه ژانویه امسال حافظ سعید را به حبس خانگی انداخت؛ اقدامی که برخی کارشناسان آن را پیام دوستی‌ به آمریکا ارزیابی کردند.

این در حالی است که روابط آمریکا و پاکستان اخیرا پر تنش شده است و سفر مقامات آمریکایی برای بهبود روابط با اسلام‌آباد فایده‌ای نداشت.

حافظ سعید روز پنجشنبه با حکم دادگاه لاهور از حصر خانگی آزاد شد که این موضوع اعتراض شدید هند و آمریکا را به دنبال داشت.

انتهای پیام/ح

این خبر را به اشتراک بگذارید :