به گزارش شمس آباد، گردهمایی سراسری روسای ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس پلیس راهور تهران و مدیران قوه قضاییه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بحث حمل‌ونقل جاده‌ای ستون فقرات حمل‌ونقل ایران است، گفت: حمل‌ونقل جاده‌ای عمده‌ترین شکل حمل‌ونقل در کشور است به طوری که ۶۰۰ میلیون تن کالا جابه‌جا و ۶۰۰ هزار نفر در این در حوزه به صورت مستقیم و غیرمستقیم فعال هستند.

وی در ادامه افزود: حمل‌ونقل جاده‌ای یک بخش بسیار بزرگ در کشور است که نمی‌شود به آن کم توجهی کرد، زیرا این موضوع جزء قدیمی‌ترین و پایدارترین بخش‌های زندگی بشر به شمار می‌رود.

آخوندی با بیان اینکه در گذشته به صورت بسیار ابتدایی و قدیمی حمل‌ونقل توجه می‌شد و امروزه نیز به شکل مکانیزم از حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای استفاده می‌شود، گفت: حوزه جاده‌ای یکی از بخش‌هایی است که باید به آن توجه و حساسیت ویژه‌ای داشت و وظیفه ماست که هر چه توان داریم به این حوزه توجه کنیم.

آخوندی با بیان اینکه از جهت کلی سه سیاست مهم را در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای دنبال می‌کنیم، گفت: اولین سیاست ما ایمنی است و هیچ چیز به اندازه ایمنی در این شکل از حمل‌ونقل مهم نیست.

وی تأکید کرد: تمام سعی خود را از جهات مختلف برای افزایش ایمنی به کار خواهیم گرفت.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۵ میلیون نفر سالانه‌ در جاده تردد و یک میلیون نفر سفر از طریق حمل و نقل جاده‌ای صورت می‌گیرد گفت: اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین حوزه در وزارت راه و شهرسازی بخش حمل و نقل جاده‌ای است و این وزارتخانه به ان توجه ویژه‌ای دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای را برای رفع نقاط پرحادثه و اصلاح مسیر هندسی در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم گفت: اصلاح رویه جاده‌ها و حفاظ جاده ای و نیز نصب دوربین‌های جاده ای از جمله اقداماتی است که در این حوزه باید در اولویت قرار گیرد و اجرایی شود.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - پشت‌پرده‌رشد بدهی‌بانک‌های‌خصوصی به‌بانک‌‌مرکزی/ معامله‌ای‌که دود آن به‌چشم مردم‌می‌رود

آخوندی با تاکید بر اینکه هیچ چیزی را نباید با مسئله ایمنی برابر کنیم گفت: در بحث ایمنی جاده نباید ریسک بزرگی انجام دهیم همواره باید به صورت محتاط و با حداکثر احتیاط عمل کنیم.
وی افزود: ما موظف هستیم اقداماتی را در جهت جلوگیری از انجام رفتارهای پرخطر رانندگان را انجام دهیم و این موضوع هم برای وزارت راه و شهرسازی و هم برای پلیس راهور با اهمیت است.

آخوندی با اشاره به اینکه تمام فرآیند صدور پروانه رانندگی و نظام بیمه‌ای را باید جهت اصلاح رفتارهای پرخطر رانندگان در نظر بگیریم، گفت: ما همواره خودروهای شخصی را بیمه می‌کنیم در حالی که به خودی خود خودرو مخاطره‌ای ندارد بلکه باید رفتار رانندگان را اصلاح کنیم.
وی تصریح کرد: بیمه باید به نحوی با رفتار رانندگان ارتباط داشته باشد و اگر راننده‌ای رفتار پرخطری انجام داد حق بیمه بیشتری را پرداخت کند.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اجرای بیمه نیازمند بازنگری کلی است گفت: باید با مدد بیمه مرکزی به یک نتیجه و تفاهم برسیم و اگر لازم به تغییر قانون باشد آن را تغییر دهیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به بحث مدرن جاده ها و مدیریت جاده‌ها اشاره کرد و گفت: در گذشته کشور ایران تنها ۵۰ هزار کیلومتر جاده و یک و نیم میلیون خودرو وجود داشت بنابراین با این میزان خودروی کم امکان کنترل مکانیکی جاده‌ها وجود داشت اما هم اکنون چهل میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور وجود دارد و با این میزان رقم بالای خودرو نمی‌توان به صورت مکانیکی آنها را کنترل کرد.

آخوندی تصریح کرد: ما باید به سمت هوشمندسازی جاده‌ها برویم و در ابتدا باید با نصب دوربین‌های هوشمند و اتصال آنها به مرکز کنترل این هوشمندسازی را گسترش دهیم.

وی اظهار کرد: سیستم هوشمندسازی جاده‌ها امکان دسترسی رانندگان به وضعیت جاده‌ها و آب و هوا، سیستم تردد شمار، سیستم توزین و ارتباط با حوزه اطلاعات خودرو و پلیس از اقداماتی است که باید در راستای هوشمندسازی جاده‌ها انجام شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته اقدامات کم نظیری در حوزه سرمایه‌گذاری جاده‌ها و هوشمندسازی انها انجام شده است گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه هوشمندسازی و نرم‌افزاری جاده‌ها در مقایسه با سایر سرمایه‌گذاری جاده‌ای قابل مقایسه نیست به طوری که ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه نصب دوربین‌های جاده‌ای سرمایه‌گذاری شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : روند پیری کابینه در ایران

وی افزود: توزین بر خط تردد شمار و طراحی سامانه ۱۴۱ و همچنین سامانه سپهتن از مهمترین اقدامات هوشمندسازی در این بخش به شمار می‌رود و ما باید به صورت مرتب آنها را به روز رسانی کنیم.

آخوندی با اشاره به اینکه واقعیت آن است که ما با کسری منابع بسیار مواجه هستیم گفت: در این مواقع دو انتخاب داریم اولین انتخاب ان است که کمتر کار کنیم و دومین انتخاب آن است که بیشتر کار کنیم اما کار کردن ما باید از نوع تجاری‌سازی باشد.

وی افزود: تصور می‌کنم که هم مردم و نمایندگان مجلس و وزارت راه و شهرسازی با انتخاب نوع دوم که کار کردن از نوع تجاری‌سازی باشد موافق باشند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بودجه دولت بسیار محدود است و باید از میزان بهره‌مندی سرمایه‌گذاری مطلع شویم، گفت: برای مدیریت منابع باید منابع مالی را به پروژه هایی تخصیص دهیم بیشترین کارایی تجاری و ایمنی برای مردم داشته باشد.

وی افزود: در حوزه راهداری نیز ما بحث تجاری‌سازی را تبلیغ می‌کنیم و عمده‌ترین منابع راهداری به فعالیت‌های تجاری‌سازی تخصیص می‌دهیم.
آخوندی با بیان اینکه آزاد راه تهران قم، تهران ساوه، قزوین رشت و کرج قزوین در اختیار دولت بوده و دوره سرمایه‌گذاری آنها به اتمام رسیده باید در جهت ارتقا سطح سرویس و بهبود نحوه خدمات رسانی به بخش خصوصی واگذار کنیم گفت: باید برای افزایش ایمنی این آزاد راه‌ها و هوشمندسازی و نصب علائم جاده‌ای آزاد‌راه‌های به پروژه های مخابراتی تبدیل کنیم تا بخش خصوصی در این حوزه سرمایه‌گذاری کند.

وی تاکید کرد: اندیشه تجاری‌سازی اندیشه‌ای است که به عنوان راهبرد کلی در وزارت راه و شهرسازی به دلیل کسری منابعی که با ان مواجه هستیم دنبال می‌کنیم.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - وزارت ورزش آفت زدایی می‌کند؟

آخوندی با اشاره به اینکه باید سیستمی از مجموعه‌ای از راه‌ها به ویژه در حوزه مرزی تقویت کنیم گفت: برای توسعه مبادلات تجاری با همسایگان خود و نیز اتصال شبکه‌های بزرگراهی و آزادراهی به مرزهای جهانی باید این بخش را قوی و ایمن‌سازی کنیم.
وی اظهار کرد: طی چهار سال گذشته به حوزه پایانه های مرزی فشار زیادی وارد کردم تا پایانه‌های کشور اصلاح شود و میزان سرمایه گذاری در این بخش افزایش یابد.

آخوندی تاکید کرد: در راستای مطرح شدن اقتصاد مقاومتی باید اقتصاد برون‌نگری را نیز مطرح کنیم و ما در حوزه حمل و نقل جاده‌ای توجهی روان آسان و ایمن با کشورهای همسایه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه توسعه محورهای جاده‌ای در مرزها باید افزایش یابد گفت: ساماندهی پایانه‌های مرزی، سودمند در عبور و مرور مرزها و نیز ارتباط خوب با کشورهای همسایه از مهمترین اولویت‌های برنامه‌های ما به شمار می‌رود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مسئولان گمرکی در این حوزه موظف هستند که ارتباط خود را با سازمان راهداری جهت سودمند تردد بار افزایش دهند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ایران چهار راه جهانی و معتبر در غرب شرق شمال و جنوب به شمار می‌رود گفت: هوشمندسازی بخش حمل و نقل جاده ای و ایجاد ترددی سریع روان و ایمن از مهمترین وظایف ما در این بخش به شمار می‌رود.

آخوندی با تاکید بر اینکه ما باید نسبت به کنوانسیون‌های حمل و نقلی خود حساس شویم گفت: ایران به دلیل آنکه عضو کنوانسیون های حمل و نقلی است بنابراین باید عضو شبکه‌ آزادراه‌های اصلی شود و در این راستا باید نصب علایم جاده ای و نیز در شماره‌گذاری آزادراه‌ها دقت لازم را داشته باشد.

وی در پایان گفت: باید تمامی فرآیندهای حمل و نقلی در جهت سودمند و افزایش دقت و ایمنی را در این حوزه مورد بازنگری قرار دهیم.

منبع:شمس آباد

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :