به گزارش شمس آباد، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه  مشهد اظهار داشت:مطالبات مردم هم در مسئله مقابله با گرانی و تأمین هستی‌شان در مال‌باختگی، مطالبات به‌حق است بدون چون‌وچرا

وی افزود: مردم حق‌دارند مطالبه کنند و بخواهند، عزیزان مسؤول ما به مطالبات مردم توجه کنند که کارد به استخوانشان نرسد که بیایند وسط خیابان فریاد بزنند. مشکل ما این است که در دستگاه‌های ما عواملی نفوذ کردند که از تبار مرفه و خوش‌گذران هستند که به فکر قشر آسیب‌پذیر نیستند

امام جمعه مشهد افزود: جناب آقای وزیر نفت، وقتی مردم می‌گویند گرانی بنزین همه اجناس را بالا می‌برد و گران‌تر می‌کند، جواب این مطالبه این نیست که بنزین ۱۵۰۰ تومان از قیمت بنزین در همه کشورها کمتر است! آقای عزیز! این ۱۵۰۰ تومان را در اتومبیل‌های شاسی‌بلند آخرین سیستم میلیاردی نبین، این قیمت را در باک وانت‌بار فقیر مستضعفی که می‌خواهد یک عائله ۱۰ نفری را با این وانت‌بار هدایت کند ببین

وی افزود» (خطاب به مردم) مطالبات اولیه شما بر حق بود، از گرانی به تنگ آمدید بیایید مطالبه کنید، مالباخته‌اید مطالبه کنید اما مشکلات، زندگی و معیشت ما نباید ابزار پیروزی دشمن بر ما شودرسانه‌های خارجی اگر مردم‌اند، راهپیمایی فردای ۹ دی را پخش کنند. طبیعی است عربده‌کشی یک مشت خائنی که وسط یک عده مطالبه گر برحق آمدند را به‌عنوان صدای ملت در مشهد و نیشابور و کاشمر و بیرجند منعکس کنند اما به فریادهای حماسی مردم در ۹ دی اعتنا نکنند.

*از وضعیت زندگی‌ مردم ‌شرمنده هستیم

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی  همچنین روز پنج شنبه، در اجتماع علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه سبزوار اظهار داشت: همه حرکت‌های فردی و جمعی باید برای خدا باشد؛ روزی که فضای جامعه فضای ماده‌پرستی و مقام‌پرستی شد، اگر در جامعه فقط دو نفر می‌مانید که برای خدا قیام کنید، دونفری برای خدا قیام کنید.
 

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - پایان استبداد دلار در اقتصاد ایران

وی با اشاره به اینکه حتی اگر یک نفر بودید که احساس وظیفه کردید برای خدا قیام کنید افزود: خوشبختانه حاکمیت حق و اندیشه دین تمام جامعه ما را فراگرفته و قیام برای خدا به‌عنوان نقطه اولویت اول در زندگانی ما مطرح است؛ وضعیتی که ما امروز به‌ عنوان امت اسلام داریم در هیچ زمانی در طول تاریخ اسلام این وضعیت وجود نداشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: محور همه فعالیت‌های سیاسی، فراز و نشیب‌های اجتماعی و حرکت‌های مختلف مسئله مظلومیت اهل‌بیت(ع) است؛ ۴۰ سال عمر یک انقلاب در انقلاب‌های دنیا بی‌نظیر است که اهرم آن نیز ایستادگی مردم است.علت ایستادگی مردم پای انقلاب چیست؟

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: نه‌ تنها امروز در برابر مردم خودمان از هدایت اقتصاد، رفاه و زندگی‌شان با این مسائل امروز شرمنده هستیم، بلکه در طول تاریخ ۴۰ ساله، مدیریت‌ها آن‌چنان آشفته بوده که ما شرمنده مردم هستیم؛ مردم به‌عنوان پایمردی پای این نظام، انقلاب و رهبری ایستاده‌اند.

وی تصریح کرد: در نسل سوم و چهارم، آن نورانیت، شفافیت، دلدادگی و ستایشگری به اهل‌بیت(ع) و نظام و انقلاب را می‌بینیم که در ابتدای دفاع مقدس این نورانیت را می‌بینیم؛ کسانی که ادعا می‌کنند دست دشمن به آن شفافیت را در جریان فتنه ۸۸ ندیدند، چرا وارد عرصه سیاست و مدیریت کشور شدند؟چطور ادعای اصلح بودن می‌کنند؟

آیت الله علم الهدی ادامه داد: اگر دیدند و مصلحت قدرت‌یابی خودشان را در دست گذاشتن در دست دشمن دیدند، این‌ها چطور ادعای وابستگی به نظام، مردم، خاک و استقلال کشور دارند؟ارزش حماسه ۹ دی برای ما در عرض ارزش ۸ سال دفاع مقدس است.

وی افزود: حماسه ۹ دی، دشمن را برای همیشه پشیمان کرد و به عقب راند که در خط مبارزه با این نظام و انقلاب هیچ زمان سوژه هدفی خود را اهل‌بیت قرار ندهد؛ درس خواندن برای شما علما و طلاب، حرکت اولیه برای در خدمت به بقیه‌الله است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جزئیات اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران

*در تجمع مشهد از مطالبات مردم سوء استفاده شد

از سوی دیگر، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در تجمع روز پنجشنبه مشهد که از سوی مرجعی ناشناس به صورت غیرقانونی برنامه ریزی شده بود، عده ای از مطالبات مردم سوء استفاده کردند.

  آیت الله سید احمد علم الهدی پنجشنبه شب در دیدار با تشکل های دانشجویی و فعالان فرهنگی شهرستان سبزوار افزود: مرجعی که از منظر مراجع نظامی و انتظامی ناشناخته است از مالباختگان موسسه های مالی و معترضان به مشکل گرانی دعوت به اجتماع کرد و حال آنکه برای این برنامه مجوزی صادر نشده بود.

وی اظهار کرد: برخی از مردم برای بیان مطالبات خود در آن اجتماع حضور یافتند اما به ناگاه در اجتماع چند صد نفری آنان، گروهی معدود که شمارشان از ۵۰ نفر نمی گذشت شعارهای انحرافی و هنجارشکنانه سر دادند.

آیت الله علم الهدی گفت: در چنین شرایطی اگر دستگاههای امنیتی و انتظامی آشوبگران را به حال خود رها کنند دشمنان با انتشار فیلم و عکس در رسانه های خود بیان خواهند کرد که نظام جمهوری اسلامی در مشهد پایگاه انقلابی خود را از دست داده است.

وی اظهار کرد: البته مردم همواره می توانند به طور قانونی مشکلات خود را مطرح و از طریق تجمع، مطالبات به حق خود را بیان و به نتیجه برسانند همچنان که کارگران و دیگر گروههای صنفی بارها با این روش مشکلات خود را بیان و بر طرف کرده اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در اتفاقات پنجشنبه مشهد، اشکال بر مردمی وارد است که برای بیان مطالبات به حق خود، دعوت مرجعی ناشناس را پذیرفته و به خیابان آمدند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : در یادداشتی برای رسانه آمریکایی وزیر خارجه آمریکا اتهام‌زنی‌ها علیه ایران را تکرار کرد

* نگاهم در موسیقی بر مبنای فقه امام و رهبری است

آیت الله علم الهدی با اشاره به موضوع موسیقی افزود: بنده مخالف موسیقی، فرهنگ و هنر نیستم و نگاهم در موسیقی بر مبنای فقه امام (ره) و رهبری است.

وی با بیان اینکه هنر پرورش دهنده احساس است، گفت: کنسرت، هنر و موسیقی نیست، ابتذال است.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: کنسرت ظلم به موسیقی است و اینکه یک خواننده بخواند و چند نوازنده بنوازند و پسران و دختران هیجانی شده و عربده کشی کنند و به دنبال آن فسادهای زیادی ایجاد شود، ابتذال است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه در عرصه موسیقی به عنوان یک مبلغ و روحانی بیان حلال و حرام خدا و امر به معروف و نهی از منکر می کند، افزود: من با اینکه در حریم امام رضا (ع) ابتذال صورت بگیرد بیزاری می کنم. 

* پشتیبانی از دولت وظیفه همگانی است

وی با بیان اینکه پشتیبانی از دولت وظیفه همگان است، اظهار کرد: ما تابع نظام هستیم و حکم رئیس جمهوری علاوه بر رای مردم، از سوی ولی فقیه تنفیذ شده و بیزاری با حاکمیت دولت، بیزاری با ولایت فقیه است.

آیت الله علم الهدی، بسیج را نهادی فراجناحی خواند و گفت: اینکه بسیج نباید به جریانی وابسته باشد به معنای بی تفاوتی بسیج نیست و بسیجیان در هر حرکت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که احساس خطر برای انقلاب پیش آید سینه سپر می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی درباره اسلامی شدن دانشگاهها نیز گفت: این مساله با آییننامه و بخشنامه و قانون عملی نمی شود بلکه به دست دانشجویان و استادان ممکن می شود .

این خبر را به اشتراک بگذارید :