خروج خودروهای فرسوده نخستین بار در دولت اصلاحات اجرایی شد و دولت با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، به نوسازی ناوگان تاکسیرانی بویژه در کلان‌شهرها روی آورد.

به مدد این طرح و سیاست گذاری‌های دولت بویژه مجوز واردات خودرو به ازای خروج خودروهای فرسوده بود که بسیاری از خودروهای بالای ۲۵ سال از چهره شهرها رخت بستند و جای خود را به خودروهای جوانتر دادند.

با این حال این مسیر همچنان ناتمام مانده است بویژه آنکه در حوزه ترانزیت و ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شهری و جاده‌ای، اقدام‌های اساسی برای نوسازی صنعت حمل و نقل کشور صورت نگرفته است.

اکنون دولت دوازدهم امیدوار است با اجرای چند طرح، مسیر نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی را بپیماید تا در کنار صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش آلایندگی هوا، زمینه ساز تولید و اشتغال بیشتر در کشور باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در همایش طرح‌های نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای، درون شهری و اشتغال زایی که روز گذشته برگزار شد، بر آن تاکید داشت که در صورت توسعه حمل‌و‌نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس می‌توان در روزهای آلودگی هوا، تردد انواع خودروهای شخصی را ممنوع کرد.

روحانی وزیران کابینه را به همکاری برای نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل کشور فراخواند و گفت: اگر همه با هم نباشیم کارها کُند پیش می‌رود و مانند شناگری خواهیم بود که در یک رودخانه به طور معمولی حرکت کند بنابراین نمی‌توانیم در سیل آلودگی حرکت کُندی داشته باشیم و باید با شتاب نسبت به آن غلبه کنیم.

وی اعلام کرد طرح نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای، درون شهری و طرح اشتغال زایی تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت و مسئله خارج کردن خودروهای فرسوده و اصلاح ناوگان حمل و نقل مزایای فراوانی دارد که مهم‌ترین آن محیط زیست است.

رئیس دولت دوازدهم تصریح کرد: صرفه‌جویی در انرژی یکی از اساسی‌ترین محورهای اجرای این طرح است که بنابر آمارها با اجرای این طرح روزانه ۵٫۵ میلیون شبکه نفت صرفه‌جویی خواهد شد که به همان مقدار می‌توانیم صادرات را بیشتر کنیم و درآمد ارزی بیشتری داشته باشیم.

روحانی به مردم قول داد که دولت دوازدهم مصمم‌تر از دولت یازدهم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را در اسرع وقت اجرا و در حمل و نقل جاده‌ای برون شهری و درون شهری خودروهای فرسوده را خارج کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ادعای سفیر آمریکا در بغداد شرکت ۷۵ میلیون دلاری برای برقراری ثبات در عراق

وی افزود: در این مسیر باید در کنار وزارتخانه‌ها، استانداران، فرمانداران و شهرداران نیز وارد عمل شوند و باید به این اولویت برسیم که هدف اول محیط زیست، دوم اشتغال، سوم کاهش مصرف انرژی، چهارم روان بودن حمل‌و‌نقل و بعد از آن سلامت مردم و رانندگان و نوسازی ناوگان باشد.

طرح جایگزینی ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ خودروی فرسوده در ۳ سال
بر اساس آمار پلیس راهنمایی و رانندگی و ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل سوخت بیش از ۲۱ هزار اتوبوس درون‌شهری، بیش از ۱۳ هزار اتوبوس برون شهری، ۱۹ هزار کامیونت، ۵۷ هزار مینی بوس و ون و ۲۴۰ هزار کامیون و کشنده فرسوده در کشور وجود دارد.

برنامه دولت برای بازسازی این ناوگان پرداخت تسهیلات بانکی به دارندگان خودروهای فرسوده است؛ در این پیوند محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح طرح نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای و درون شهری گفت: تعداد خودروهای جایگزین شده در سه سال اجرای طرح ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه است که منابع اختصاص یافته از سوی دولت معادل قطعات منفصله خودرو (بیش از هفت میلیارد دلار) برآورد شده است.

وی افزود: در این طرح سهم تسهیلات بانکی ۲۱ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان و آورده متقاضی ۱۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی
بر اساس پیمایشی که در شهر تهران انجام شده از ۷۷ درصد منابع آلوده کننده هوای تهران ۲۵ درصد به کامیون‌های درون شهری و ۳۰ درصد به اتوبوسهای شرکت واحد اختصاص دارد، بنابراین ورود به این موضوع، نقش بسیار تعیین کننده‌ای در ارتباط با کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

آن‌گونه که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی می‌گوید، در صورت نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای، روزانه ۱۳ میلیون لیتر سوخت در کشور کمتر مصرف می‌شود که در کنار کاهش آلودگی هوا، می‌تواند صرفه جویی ارزی قابل تاملی برای کشور به همراه داشته باشد.

به گفته آخوندی، سهم حمل‌و‌نقل عمومی در مسافرت‌های درون شهری بر اساس اعلام شهرداری تهران ۴۵ درصد است اما این نسبت برای حمل و نقل حومه‌ای کمتر از ۵ درصد برآورد می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - تراکم ۶ برابری شهر تهران

وزیر راه و شهرسازی تاکید دارد که روزانه بیش از ۵۵۰ هزار خودرو شخصی از حومه به تهران و بالعکس تردد می‌کنند که هم مخاطرات ایمنی و هم آثار آلوده‌کننده و هم کندی سرعت ترافیک را به همراه دارد.

گزینه مورد نظر وزارت راه، توسعه حمل و نقل ریلی بین کلان‌شهرهایی چون تهران با حومه از طریق خطوط راه آهن حومه، مترو و تراموا است.
آخوندی یادآور شد که بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، نوسازی بیش از ۱۸ هزار دستگاه کامیون در دستور کار است که تاکنون بیش از یکهزار و ۶۵۰ دستگاه آن تحویل شده است.

مشارکت بانک‌ها در نوسازی ناوگان‌های حمل‌و‌نقل
بی‌تردید همکاری و همراهی نظام بانکی در اجرای این طرح، رمز توفیق آن خواهد بود زیرا قرار است بخشی از منابع مالی مورد نیاز نوسازی ناوگان حمل و نقل از طریق پرداخت تسهیلات به متقاضیان تامین شود.

در این رابطه ولی‌اله سیف رئیس کل بانک مرکزی اطمینان داده است که نظام بانکی با وجود محدودیت‌های پیش رو، برای تحقق اهداف این طرح همکاری می‌کند.

به گفته وی، مدل تامین مالی در نظر گرفته شده برای این طرح، نیمی به واسطه منابع ریالی و نیمی از محل منابع ارزی است؛ در بخش ریالی خریدار کامیون با دریافت تسهیلات از شبکه بانکی، اقساط مرتبط با قیمت تمام شده را پرداخت می‌کند و در بخش ارزی نیز پرداخت‌ها به صورت مستقیم از سوی وزارت نفت و از محل صرفه جویی‌ها انجام می‌شود.

به گفته سیف در بخش ارزی نیز از خطوط فاینانس اعتباری نیز استفاده خواهد شد و اکنون با هماهنگی‌های به عمل آمده میان نظام بانکی و بانک مرکزی این طرح آماده اجراست.

رئیس شورای پول و اعتبار در خصوص میزان نیاز ارزی برای هر دستگاه اتوبوس درون شهری با هدف نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور گفت: برای هر دستگاه اتوبوس درون‌شهری حدود ۹۵ هزار یورو نیاز ارزی وجود دارد؛ بر این اساس ۵۰ درصد از قیمت تمام شده و پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده، در قالب اقساط ارزی بواسطه وزارت نفت در وجه شرکت فروشنده پرداخت می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - کلاس اولی‌ها را با پشتیبانی از کالای ایرانی آشنا کنیم

وی اضافه کرد: در خصوص تامین مالی مرتبط با سهم ریالی نیز ۳۰ درصد آن از طریق دریافت تسهیلات از نظام بانکی و ۲۰ درصد نیز به عنوان پیش پرداخت از سوی خریدار انجام می‌شود.

بنا به گفته ولی‌اله سیف دوره بازپرداخت تسهیلات برای خریدار ۶۰ ماهه با نرخ سود ۱۸ درصد و اقساط ماهیانه حدود ۲٫۵ میلیون تومان است.
رئیس بانک مرکزی بیان کرد: نیاز ارزی برای خرید هر دستگاه اتوبوس برون شهری حدود ۹۵ هزار یورو و با قیمت تمام شده ۹۰۰ میلیون تومان است که دوره بازپرداخت تسهیلات ۶۰ ماهه با نرخ سود ۱۸ درصد و اقساط ماهیانه ۶.۵ میلیون تومان برای این وسیله نقلیه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین نیاز ارزی برای خرید هر دستگاه کامیونت ۱۵ هزار و ۵۰۰ یورو و قیمت تمام شده آن ۱۲۰ میلیون تومان است که از این میان ۶۰ درصد به صورت ارزی، ۲۵ درصد آن در قالب تسهیلات از سوی نظام بانکی و ۱۵ درصد نیز به صورت پیش پرداخت از سوی خریدار تامین می‌شود. علاوه بر این بازپرداخت اقساط تسهیلات برای کامیونت ۳۶ ماهه با نرخ سود ۱۸ درصد و با اقساط ماهیانه ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.

سیف خاطرنشان کرد: نیاز ارزی برای خرید مینی بوس، ۱۸ هزار یورو و قیمت تمام شده ۱۴۰ میلیون تومان است. که البته ۱۵ درصد قیمت تمام شده به صورت پیش پرداخت بواسطه خریدار و ۳۰ درصد از قیمت کل از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌شود.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، دوره بازپرداخت برای تسهیلات بانکی ۳۶ ماه با نرخ سود ۱۸ درصد و قسط ماهیانه ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

با این اوصاف، طرح نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل کشور همچون چرخ دنده‌های یک موتور به یکدیگر پیوسته و وصلت هستند و از کار افتادن هر یک از آن‌ها می‌تواند، موفقیت اجرای آن را با مشکل رو به رو کند.

به همین دلیل است که دولتمردان با تمام قوا وارد میدان شده‌اند تا نه تنها باری از دوش سلامت مردم و محیط زیست کشور بردارند، بلکه گردونه اشتغال و تولید را نیز بچرخانند.
 
منبع: اکونومیست

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :