به گزارش شمس آباد به نقل از شمس آباد، یاسر فلاح، گفت: روز سه‌شنبه ۹ آبان ماه سال جاری، سازمان بورس و اوراق بهادار همایش بزرگ بین‌المللی “بازار سرمایه ایران، فرصت‌های بیشتر ــ بازده بالاتر” را همزمان با چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و سرمایه گذاری در جزیره کیش، برگزار می‌کند و میزبان ۴۵ مقام ارشد اقتصادی، مالی، سیاسی و سرمایه گذاران ۱۶ کشور جهان است.

وی با بیان اینکه زیست نوین بین المللی امروز بازار سرمایه کشور محصول سعی سازمان بورس و اوراق بهادار است، ادامه داد: جذابیت‌های بورس ایران، توسعه ابزارهای نوین مالی، بازده بالا، تطابق با استانداردهای بین المللی و بکر بودن بازار سرمایه کشور جایگاه بورس اوراق بهادار را طی سال‌های اخیر بیش از پیش برجسته و بااهمیت ساخته و اکنون مقامات سیاسی و اقتصادی ۱۶ کشور را به جزیره کیش آورده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با تأکید بر اینکه سازمان بورس همایش بزرگ بازار سرمایه ایران را در راستای افزایش سطح همکاری‌های بین المللی برگزار خواهد کرد، محورهای این رویداد مهم را برشمرد و افزود: ارتقاء فرهنگ سرمایه‌گذاری بر پایه ارزش‌های اسلامی ــ ایرانی، معرفی فرصت‌های بازار سرمایه ایران، شناخت ابزارهای نوین مالی و درک بیشتر استانداردها و قوانین بین المللی از جمله اهداف این رویداد است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : آغاز مهلت تبلیغات انتخابات پارلمانی در عراق+تصویر

مشاور رییس سازمان بورس بخش‌های مختلف این همایش را تشریح کرد و بیان داشت: همایش بین المللی بازار سرمایه ایران در دو بخش برگزار می‌شود؛ در بخش اول سخنرانان داخلی و خارجی فعال در بازار سرمایه به ایراد سخن خواهند پرداخت و در بخش دوم، برگزاری دو پنل تخصصی با هدف فرهنگ‌سازی و شناخت بیشتر بازار سرمایه ایران پیش‌بینی شده است.

به‌گفته فلاح، شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران و امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران به‌عنوان مدیران ارشد بازار سرمایه ایران در این همایش حضور دارند.

مشاور رییس سازمان بورس با ذکر این نکته که ورود به جزیره کیش نیاز به دریافت روادید ندارد و در نتیجه حضور میهمانان خارجی سودمند می‌شود، ملّیت شرکت کنندگان در این رویداد مهم بازار سرمایه را برشمرد و گفت: مقامات ارشد سیاسی و اقتصادی آلمان، سوئیس، ترکیه، هند، کره جنوبی، لبنان، انگلستان، یونان، فرانسه، قزاقستان، پاکستان، بلژیک، لوگزامبورگ، آفریقای جنوبی و اندونزی و چندین مقام ارشد از نهادهای ناظر و فدراسیون جهانی بورس‌ها و همچنین سفیر کره جنوبی، سفیر ترکیه و معاون اقتصادی سفارت فرانسه در این همایش حضور دارند و کیش پل ارتباطی سرمایه‌گذاران خارجی و فعالین بازار سرمایه کشور می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - سوره‌ای برای امان جویی از ابلیس

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس، ادامه داد: مؤسسات مالی و شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات مالی همچون دیلویت، ارنست اند یانگ، بلک راک، کی‌پی‌ان‌جی، اولما فاند، تأمین سرمایه اشنیگ آلمان، هیئت عالی‌رتبه مالی ۱۰نفره کره جنوبی و هیئت‌های عالی‌رتبه از نهاد ناظر هند، ترکیه، یونان و آلمان در همایش بزرگ بین المللی “بازار سرمایه ایران، فرصت‌های بیشتر ــ بازده بالاتر” حضور خواهند داشت.

فلاح ضمن ابراز اینکه در ایران بازار سرمایه به یکی از فرصت‌های پربازده و شفاف سرمایه ‌گذاری تبدیل شده است، افزود: اصل امروز موفقیت‌های اقتصادی ورود به عرصه‌های بین المللی است و بازار سرمایه نیز از این امر مستثنی نیست.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد ایران به‌عنوان یک فرصت اقتصادی می‌تواند مورد توجه و مقصد سرمایه گذاران خارجی باشد، ادامه داد: یکی از دروازه‌های ورود به عرصه جهانی اقتصاد و جذب سرمایه گذاری خارجی بازار سرمایه کشور است و برگزاری همایش‌های تخصصی بین المللی از جمله همایش بین المللی بازار سرمایه ایران در جزیره کیش می‌تواند راه‌گشای این مهم باشد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - سیم‌کارت شاتل هم آمد+ جزئیات

به‌گفته مشاور رییس سازمان بورس، سرمایه گذاران خارجی موجود در این رویداد بین المللی بی‌توجه به برخی از شعارها و سخنان نمایشی برخی سیاسیون تازه به دوران رسیده میهمان ملت ایران خواهند بود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس در پایان با ذکر این نکته که این همایش بین المللی، بازار سرمایه ایران را به جهان معرفی خواهد کرد، ادامه داد: برگزاری این رویداد، فرصتی است تا فعالین بازار سرمایه کشور به‌شکل مستقیم با صاحب‌نظران، سرمایه گذاران و مدیران ارشد اقتصادی ۱۶ کشور جهان تعامل و گفتگو کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :