به گزارش شمس آباد، سردار غلامی  درباره اقدامات سازمان بسیج سازندگی در سودمند رسانی به زلزله زدگان غرب کشور گفت: بعد از وقوع زلزله اولین کاری که در سطح سپاه استانی و بسیج انجام شد اعزام نیرو‌ها و تجهیزات نزدیک به مناطق زلزله زده برای سودمند به آوربرداری و نجات مصدومین برای آوار بود. با ورود سرلشکر جعفری و سردار غیب پرور اتفاق جدیدی رخ داده و تجربه بی نظیری در سودمند‌رسانی به مردم به ثبت رسید.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی در ادامه گفت:  با تقسیم وظایفی که بین ارتش و سپاه انجام شد، امدادرسانی به روستا‌ها به سپاه و امداد رسانی به شهر‌ها به عهده ارتش گذاشته شد و کل منطقه به غیر از کرمانشاه به ۳۱ سپاه استانی تقسیم شد.

 

*اعزام ۵۷۰۰ نیروی جهادی به مناطق زلزله‌زده/ توزیع بیش از ۲۳۰۰۰ وعده غذای گرم

سردار سرتیپ پاسدار نعمان غلامی در ادامه به آخرین آمارهای امدادرسانی اشاره کرد و افزود: بنا به آمار و اطلاعات بسیج سازندگی، تا دیروز ۵۷۰۰ نفر نیروی جهادی و نیروی کادر سپاه در نقاط مختلف مستقر شده‌اند. بیش از ۸۱ تیم پزشکی با ۳۸ دستگاه آمبولانس از سپاه‌های استانی ۵۲۴ تیم جهادی در منطقه اعزام شدند. ۱۷ آشپزخانه در منطقه برای پخت غذا زده شد و روزانه بیش از ۲۳۰۰۰ غذا پخت می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - علی دایی: ترامپ یک دیوانه واقعی است!

 

سردار غلامی ادامه داد: بیش از ۱۳۶۰ کامیون سودمند‌های مردمی از نقاط مختلف بوسیله بسیج اجتماع شد و سپاه‌های استانی در کنار مردم مانده و توزیع اقلام را به عهده گرفتند برای سودمند و پیگیری وصل برق و آب تا حالا ۲۷۴ سرویس بهداشتی، ۵۷ کانکس حمام و ۱۹۸ کانکس مردمی در منطقه مستقر شد.

 

*با سازمان بهزیستی برای ساخت ۱۱۷۵ واحد مسکونی به تفاهم رسیدیم

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به انعقاد توافق نامه‌ سازمان بسیج سازندگی با سازمان بهزیستی گفت: این توافق نامه با رمز یا زینب کبری و برای ساخت ۱۱۷۵واحد مسکونی برای مددجویان سازمان بهزیستی صورت گرفت.

 

غلامی در ادامه گفت: برای افراد تحت تکلف بهزیستی بیشتر افرادی هستند که فاقد سرپرست خانوار بوده و از توان لازم تأمین معیشت برخوردار نیستند منازل مسکونی احداث می‌کنیم. ان‌شالله یک کار ضربتی را انجام می‌دهیم و حجم وسیعی از کار‌ها را به عهده می‌گیریم و کار را بین سپاه‌های استانی تقسیم می‌کنیم.

 

برای ساخت ۱۱۷۵ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده با بهزیستی به تفاهم رسیدیم/ افتتاح ۴۷۰۰ پروژه کوچک محرومیت‌زدایی در هفته بسیج
 

*ساخت کانکس‌های موقت برای مردم با همکاری قرارگاه خاتم و بنیاد مسکن آغاز شده است

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : فریاد خبرگان بلند شد آقای هاشمی مشخص است چه کسی رهبر باشد؛ آقای خامنه‌ای/ برای بازگشت «ناطق‌» به جامعه روحانیت خصوصی با او صحبت کرده‌ام/ خط سیاسی من و آقای هاشمی در اواخر به هم نمی‌خورد

سردار غلامی درباره آخرین وضعیت کانکس‌ها در مناطق زلزله‌زده گفت: نیروی زمینی سپاه و شخص سردار پاکپور، قرارگاه نجف ،دانشگاه امام حسین(ع) و قرارگاه خاتم با ۸ شرکت قوی در میدان اماده است و در حال ساخت سکوهای کانکس‌ها هستند این کانکس‌های ۱۶ متری بوده و برای ساخت آن قراردادی مابین قرارگاه خاتم و بنیاد مسکن بسته شده و علاوه بر آن هم کانکس‌های اهدایی مردم در حال نصب در مناطق زلزله زده است.

 

رییس بسیج سازندگی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود نصب کانکس‌ها  ۴۵ روز تا دو ماه طول بکشد و تصریح کرد: حضور رهبر انقلاب آرامش خاصی به  منطقه داد و التیامی بر زخم خانواده های زلزله زده بود ان شالله تاکید رهبری روند خدمت رسانی را تسریع کرده و ما هم این دغدغه ایشان را به جد پیگیری می‌کنیم.

 

*افتتاح ۴۷۰۰ پروژه کوچک محرومیت‌زدایی در هفته بسیج/ مردم زلزله‌زده نیازمند سودمند‌های مردمی هستند

 

سردار غلامی در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج گفت: افتتاح ۴۷۰۰ پروژه کوچک محرومیت زدایی با همت بچه‌های بسیج و جهادی وحضور ۱۰۰۰ گروه جهادی در روز سی‌ام به عنوان سمبل خدمت رسانی که بیشتر تمرکز در مناطق زلزله زده بود از اقدامات در این هفته مبارک بود و همچنین در این هفته ۴۰۰۰ پروژه اقتصاد مقاومتی که سابقه فعالیت ۶ ماه را داشتند به صورت رسمی افتتاح شد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شمس آباد - دورک سرزمین پرورش میوه ی بهشتی

 

وی با اشاره به سودمند‌های مردمی در زلزله گفت: سودمند‌های غیرنقدی مردم یک عظمتی از پرستش به هم نوعشان بوده که انصافاً بی نظیر و عجیب بود و باید در منطقه بود و دید چه کاروان‌هایی با شیوه‌های مختلف خودشان را به منطقه رساندند تا به مردم زلزله زده سودمند کنند.

 

سردار غلامی در پایان تاکید کرد: درخواست خاضعانه من از مردم این است که ارسال سودمند‌های نقدی و مصالح و تجهیزات مورد نیاز ساخت برای سودمند منزل‌های زلزله زدگان را ادامه دهند تا بتوانیم کار ساخت و ساز را به سرعت انجام دهیم. بیشتر مردم منطقه قشر آسیب‌پذیر هستند و حتی توان پرداخت وام را هم ندارند؛ لذا ان شالله با سودمند مردم موج جدید خدمت رسانی به منطقه آغاز می‌شود.

منبع:خبرگزاری دانشجو

این خبر را به اشتراک بگذارید :